Kırıkkale TÜPRAŞ’tan gençlere kaçırılmaz fırsat

Kırıkkale TÜPRAŞ’tan gençlere kaçırılmaz fırsat

Üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin kişisel gelişimini destekleyerek, bir iş ortamında çalışma deneyimi sunan Nextremers programı, 5’inci yılında da yeni yeteneklerle buluşmayı bekliyor.

Genç yeteneklere henüz öğrenciyken çalışma deneyimi sunan Tüpraş, Nextremers programı ile yeni yetenekleri keşfetmeye devam ederken, geleceği üniversiteli ve yeni mezun gençlerle birlikte tasarlıyor. Gençlerin kişisel gelişimini destekleyerek, profesyonel iş hayatına hazırlanma imkânı sağlayan Tüpraş Nextremers’a başvurular 30 Nisan tarihine kadar gerçekleştirilebiliyor.

tuyras2.jpg

Üniversite öğrencilerinin ve genç profesyonellerin kişisel gelişimini destekleyerek, bir iş ortamında çalışma deneyimi sunan Nextremers programı, 5’inci yılında da yeni yeteneklerle buluşmayı bekliyor. Bugüne kadar 215 genç yeteneğin dahil olduğu Nextremers’a başvurular Tüpraş Genel Müdürlüğü ile İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman rafinerileri için 30 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Üretim, Bakım, Ar-Ge, Veri Analitiği, İnovasyon ve Girişimcilik, Stratejik Planlama, Mali İşler, Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları gibi birbirinden farklı fonksiyonlar için proje öğrencilerini ve genç profesyonelleri sürece dahil etmek isteyen şirket, başvuruları ‘Kariyer’ sosyal medya hesaplarında yayımlanan ilan ve başvuru bağlantıları üzerinden almaya başladı.

Üniversitelerin lisans 4’üncü sınıf ve yüksek lisans öğrencileri ile yeni mezunlara yönelik olarak tasarlanan program, öğrencilerin mezuniyetlerinden önce profesyonel çalışma hayatını deneyimlemelerini sağlıyor. Bu deneyimler sayesinde potansiyellerini ortaya çıkarmaya hazır olan gençler, kazandığı sorumluluk bilinci ve inisiyatiflerle yetkinlik alanını geliştirmeyi sürdürüyor. Gençler, mesleki ve teknik gelişimlerini devam ettirirken, bugünden geleceğe hazırlanabilmek için de önemli bir avantaj elde ediyor.

Şirket, uzun süreli genç yetenek programı olan Nextremers programının haricinde, yaz döneminde geçerli olan kısa dönem staj uygulamasına da devam ediyor. Kısa dönemli staj programı başvurularının Nisan ayı içerisinde ayrıca açılması planlanıyor.

tupras3.jpg

“NEXTREMERS PROGRAMI İLE GENÇ PROFESYONELLER VE ADAYLAR KARİYERLERİNİN İLK ADIMINI TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SANAYİ ŞİRKETİNDE ATMA FIRSATI ELDE EDİYOR”
Nextremers programı hakkında açıklamalarda bulunan Tüpraş İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Önder Korkmaz, genç yeteneklere öğrencilik yıllarında çalışma ortamı deneyimi sunduklarını belirterek, “2019’da uygulamaya alınan Tüpraş’ın Genç Yetenek Programı Nextremers ile aramıza katılan proje öğrencilerimiz mezuniyetleri öncesinde Tüpraş’ta iş ve rafineri hayatını yakından tanımaya başlıyor. Genç profesyoneller ve adaylar böylece kariyerlerinin ilk adımını Türkiye'nin en büyük sanayi şirketinde atma fırsatı elde ediyor. Program süresince ileri teknolojilerin kullanıldığı yenilikçi bir çalışma ortamı sağlıyor, önemli projelerde gençlere sorumluluk vererek profesyonel iş hayatını deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Her bir çalışma arkadaşımızın kişisel ve mesleki donanımlarına katkı sağlayacak eğitimlerle, Sosyal Etkinlik Kulüplerimizle ve gönüllülük çalışmalarımızla hem gelişimlerini hem de sosyalleşmelerini destekliyoruz” dedi.

“NEXTREMERS PROGRAMINA BEŞ YILDA 215 GENÇ YETENEK KATILDI, 63’Ü TÜPRAŞLI OLDU”
Korkmaz sözlerine şöyle devam etti: “Bugüne dek genç yetenekler, katıldıkları gelişim programlarının yanı sıra, yer aldıkları projelerle de takım çalışması, iş birliği, fikir geliştirme ve iş süreçlerine katkı sağlayarak sorumluluk aldılar. Yaklaşık 11 ay süren Nextremers programı kapsamında 2023 döneminde şirkette 58 Nextremers katılımcısı görev aldı. Son beş yılda ise 215 genç yetenek aramıza katılırken 63 öğrencimiz Tüpraşlı oldu. Birçok departmanda genç yeteneklere istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılki yeni yetenekleri keşif sürecimizde de geleceğin Tüpraşlılarını arıyoruz. Öğrenme çevikliği, veri odaklılığı ve dijital okuryazarlığı yüksek tüm 4. sınıf üniversite öğrencilerini ve yeni mezun genç profesyonelleri bekliyoruz. Yaz döneminde 60 üniversite öğrencisini daha Nextremers proje öğrencisi olarak şirketimize kazandırmayı hedefliyoruz”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.