Yüksel: Yolların kralı değil, yolların kuralı vardır

Yüksel: Yolların kralı değil, yolların kuralı vardır

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle yayımladığı mesaj ile “Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik...

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle yayımladığı mesaj ile “Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorununun da önemli hale geldiği ve trafik kazaları sonucunda insanlarımızın sakat kaldığı veya mualesef hayatlarını kaybettiğini” belirterek, “Bu durumun yegâne çözüm yolu ise trafik kurallarına mutlak uymaktır. Yolların kralı değil, yolların kuralı vardır” dedi.

Vali Yüksel “Sosyal yaşamımız ve ülke ekonomisi üzerinde derin etkileri bulunan trafik sorunu, toplumun tamamını ilgilendiren çok boyutlu bir nitelik taşımasına rağmen kamuoyu gündeminde yeterli ilgiyi halâ görememektedir. Bu nedenle Trafik konusunda kamuoyu ilgisinin daima aktif tutulması gerekmektedir.” dedi.

ankara valiligiAnkara Valisi Alâaddin Yüksel açıklamasında devamla, “Trafik konusunda bireysel ve toplumsal duyarlılık gösterilmesinin Ankaralılara yakışan bir davranış biçimi olduğunu” belirterek “Sürücülerin trafik kural ve kaidelerine uymayarak aşırı sürat yapması, hatalı sollaması veya alkollü araç kullanması suretiyle günahsız insanların bir hiç uğruna hayatlarını kaybetmelerinin kader olarak asla kabul edilemeyeceğini” vurguladı.

Vali Yüksel açıklamasının sonunda, “Ankara İlinde bireysel ve toplumsal duyarlılık ile trafik bilinci oluşturulmasında herkesin üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini” belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.