Vali Yüksel kaymakam adaylarıyla tecrübesini paylaştı

Vali Yüksel kaymakam adaylarıyla tecrübesini paylaştı

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen, 99’uncu Dönem Kaymakamlık Kursu programı kapsamında...

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen, 99’uncu Dönem Kaymakamlık Kursu programı kapsamında Kaymakam Adaylarıyla bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığının Eğitim Dairesi Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitim programına katılan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel “Tecrübe Paylaşımı - Devlet ve Mülkî İdare Deneyimleri” konulu konferansta, idarecilik hayatında edindiği bilgi ve tecrübelerini kaymakam adaylarıyla paylaştı.

vali yuksel kaymakamlarla1Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Kaymakam Adaylarına seslenerek “Çok okuyun, temsil kabiliyetinizi geliştirin ve olaylardan ders çıkarın. Olaylar sizi değil, siz olayları yönlendirin. Değişime mutlaka duyarlı olun.” dedi.

Kaymakamların hizmetlerinde; kaliteyi ön planda tutmalarını, teknolojiyi kullanmalarını, küreselleşme olgusunu fark etmelerini, değişime ve ihtiyaçlara duyarlı olmalarını söyleyen Vali Yüksel, Anadolu halkının “Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile…” sözünü unutmamalarını istedi.

Vali Yüksel “Hizmetlerde vatandaşı esas alın ve açık, katılımcı, insan haklarına saygılı, hesap verebilir, etkin ve verimli hizmetlerinizle güvenilir Kaymakamlar olun.” dedi.

Vali Yüksel, Kaymakamların vaziyete göre hareket eden değil, değişimi yaratan meslek mensupları olduğunu söyleyerek “İşte kolay olanları seçmek yerine doğru olanları seçerek meslek kalitenizi arttırın” dedi.

Yeni yüzyıl şartlarının dikkatlice izlenmesini, algı yönetimi konusunda hassasiyetin en üst noktada tutulmasının önemini vurgulayan Vali Yüksel “Değişimi yönetin, önceliklerinizi belirleyin ve yetkin takım çalışmaları yapın. Yeni yüzyıl şartları içerisinde kavramların çatılarının uçtuğu, paradigmaların yıkıldığı bir süreçte milenyum sahnesinde oynanan yeni oyunları dikkatlice izleyin. Vizyoner kaymakam olun ve çalıştığınız ilçelerde arkanızda hoş bir seda bırakın” dedi.

Kaymakamlık Kurslarında kaymakam adaylarına verilen eğitimle, modern sevk ve idare ile ilgili olarak bir idarecide bulunması gereken tüm bilgileri kazanmaları, doğru karar verme yeterliliğine kavuşmaları, ilçe genel idaresi ile ilgili görev ve sorumlulukları üstlenebilecek şekilde kaymakamlık mesleğine hazır hale gelmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.