Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu'nda, Kırıkkale sanayisinin elektrik kesintisi konuşuldu

Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu'nda, Kırıkkale sanayisinin elektrik kesintisi konuşuldu

Bu yıl 10.su gerçekleştirilen KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğinde düzenlenen Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu'nda Kırıkkale’nin sanayisinde elektrik kesintisi sorunu da ele alındı.

UNİKOP Birliğinin kurulma ve var olma amacının ilkinin bölgede gerçekleştirilen yatırımlara bilimsel bakış açısı ile yaklaşarak; etkili, ekonomik ve verimli proje modelleri ortaya koymak olduğunu söyleyen KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen sempozyumda ortaya çıkacak çözüm yollarının bölge içinde hayata geçirilebilmesi için büyük bir gayret içerisinde olacağını belirtti.

Düzenlenen bu sempozyum ile bölge kentlerinin tarım, sanayi, ticaret, ulaşım, enerji gibi sektörlerini güçlendirmek, eğitim, sağlık, kültür ve diğer sosyal hizmetlere erişilebilirliği artırmak hedefleniyor.

Kırıkkale'nin sanayisinde yaşanan elektrik kesintisi sorunu, bu yıl 10. kez düzenlenen KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) iş birliğinde gerçekleşen Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu'nda ele alındı. UNİKOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, birliklerinin temel amacının bölgedeki yatırımlara bilimsel bakış açısıyla yaklaşarak etkili, ekonomik ve verimli proje modelleri ortaya koymak olduğunu belirtti.

aw076880-06.jpg

KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, bölge şehirlerinin temel sorunlarına değindi.

KIRIKKALE SANAYİSİ'NDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANIYOR

Karakoyunlu, sempozyumun bölge kentlerinin tarım, sanayi, ticaret, ulaşım, enerji gibi sektörlerini güçlendirmeyi, eğitim, sağlık, kültür ve diğer sosyal hizmetlere erişilebilirliği artırmayı hedeflediğini vurguladı. Ayrıca, bölge şehirlerinin temel sorunlarına da değinen Karakoyunlu, Yozgat'ın istihdam sorunu, Kırşehir'in turizm imkanlarının geliştirilmesi, Kırıkkale Sanayisi'nde elektrik kesintisi sorunu gibi konulara çözüm arayışında olduklarını ifade etti.

Sempozyumun, bölgesel yatırım ve planlamada önemli sonuçlar doğuracağına inandıklarını belirten Karakoyunlu, geçmiş 11 yılın tecrübesiyle birlikte önümüzdeki dönemde iş birliğinin daha somut projelere dönüşmesini arzu ettiklerini dile getirdi. UNİKOP Başkanı, birliğe üye üniversitelerin öğrencilerine proje üretme kültürü aşılanmasının da hedeflendiğini ekledi.

Kaynak:İHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.