TUSAŞ tanıtım atağında

TUSAŞ tanıtım atağında

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Pakistan Karaçi ve Almanya Berlin’de düzenlenen savunma içerikli iki önemli etkinlikte sektörün önde gelen...

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Pakistan Karaçi ve Almanya Berlin’de düzenlenen savunma içerikli iki önemli etkinlikte sektörün önde gelen isimleriyle bir araya geldi.

1–4 Aralık tarihleri arasında Karaçi’de IDEAS Savunma Sanayi Fuarı’na ve 2–3 Aralık’ta Berlin Güvenlik Konferansı’na katılım sağlayan TUSAŞ sektör temsilcilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. IDEAS sektörümüz için önemli bir potansiyel Pakitan’ın Karaçi kentinde düzenlenen ve endüstrinin önemli oyuncularına son teknolojik inovasyonları tanıtmaya yönelik olarak hayata geçirilen Savunma Sanayi Fuarı ve Semineri IDEAS’a katılan TUSAŞ çalışmalarını ziyaretçilerine aktardığı standı ile büyük ilgi gördü. TUSAŞ’ın bu organizasyona katılmasının kendileri için büyük önem taşıdığını ifade eden TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya “Uluslararası arenada savunma fuarlarının en büyüklerinden birine ev sahipliği yapan IDEAS, yaklaşık 57 ülkeden katılımcılarıyla sektörümüz için önemli bir potansiyel taşıyor. Bu kapsamda da TUSAŞ olarak bu fuara katılmak ve diğer temsilcilerle temaslarda bulunmak, işimizi her geçen gün daha iyiye götürmek için bize önemli fırsatlar sunuyor.” dedi. Berlin Güvenlik Konferansı’na Türkiye damgası Avrupa Birliği Silahlı Kuvvetleri, güvenlik organizasyonları ile işbirliği gerçekleştiren ülkeleri hedefleyen Berlin Güvenlik Konferansı ise 2–3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Konferansta TUSAŞ standı yoğun ilgi gördü. TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı etkinlikte yaptığı konuşmada geçtiğimiz 10 yılda Türkiye’nin Türk Savunma ve Havacılık Endüstrisi’nin önemli ölçüde ilerleme sağladığını ifade ederek, Türk şirketlerinin tüm dünyadaki savunma ve havacılık endüstrisi şirketlerinin en önemli stratejik partnerleri arasında yer aldığını belirtti.   Dünyayı hepimiz için daha güvenli bir yer haline getirmek için çalışıyoruz Türkiye’nin G20 Uluslararası Ekonomik İşbirliği Forumu’na da üye olduğunun altını çizen Dörtkaşlı, “Yapılanma dünyanın gayrı safi hasılasının yüzde 90’ını, dünya ticaretinin yüzde 80’ini ve dünya nüfusunun üçte ikisini temsil ediyor. Türkiye tüm dünya için önem taşıyan bu forumun 2015’te başkanlığını yürütmenin sorumluluğunu üstlenirken, dünyayı hepimiz için daha güvenli bir yer haline getirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.” dedi.    

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.