Türkiye Barolar Birliği Başkanı Beştepe'de konuştu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Beştepe'de konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ediyor....

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul ediyor.

Feyzioğlu, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu:

Sayın Cumhurbaşkanımız çok önemli bir liderlik gösterdi. 15 Temmuz gecesi açıklaması yüreğimizi ferahlattı.

Türkiye Cumhuriyeti o gece bir büyük felaketin ve iç savaşın eşiğinden dönmüştür.

Ancak sizin de işaret ettiğiniz üzere tehlike geçmemiştir. FETÖ adlı hain örgüt sadece bir araçtır.

Bu örgütün arkasındaki güçler ve bu bölgede yaşanan menfaat çatışmaları olduğu gibi durmaktadır.

Türkiye Barolar Birliği ve istisnasız 79 baro 15 Temmuz gecesi demokrasiden yana tavrımızı daha gece yarısı olmamıştı ortaya koyduk.

Sizin ve Başbakanımızın konuşmalarını televizyonda dinlediğimizde yüreğimiz ferahladı.

BEKİR BOZDAĞ KONUŞTU

15 Temmuz'da her kurum bir sınav verdi. Polis, siyasi partiler, Meclis ve hukuk camisi bir sınav verdi. Türkiye'nin dört bir yanında darbe girişimiyle bağlantılı kişiler birer birer alındı. Yargıtay, Danıştay, TBB net tavır ortaya koydu. Yargı içinde hukuka, demokrasiye sahip çıkanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.,

ERDOĞAN KONUŞUYOR

Sizleri sevgiyle selamlıyorum. Gazi mekana hoş geldiniz. Türkiye BArolar Birliği FETÖ tarafından 15 Temmuz'da başlatılan darbe girişimi sırasında demokrasinin yanında yer almıştır. Dayanışma için TBMM'yi, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret eden TBB'yi tebrik ediyorum. Türkiye bir hukuk devletidir ve hukuk devleti olmaya devam edecektir.

15 Temmuz'da 15 yaşından taa 70 yaşına kadar insanın sokağa çıktığı bir gündü. 79 milyonun tamamı tarihi bir sınavı anlının akıyla vermiştir. Darbeciler ne kadar vicdansız ne kadar cani ne kadar şuursuz ise milletimiz o derece dirayetli o derece kararlı bir tavır içinde olmuştur. Bu millete ancak saygı duyulur. Bu millet alnından öpülesi bir millettir.

Millet gerçekten her şeyiyle yürüdü. Ne tank dinledi ne top dinledi ne de uçaklardan atılan bombaları dinledi. Bin yıldır bu toprakları vatan yapanların izlediği yoldan yürüdüler. O gece şehit olabileceklerini ya da gazi olabileceklerini biliyorlardı. Hiç birinde en küçük bir pişmanlık yoktu!

Yazılacak bir çok eserler olacak, en canlı şekilde onlar da tarihte yerini alacak.

SOKAĞA ÇIKANLAR SEÇKİNLER DEĞİL ORTALAMA VATANDAŞLARDI

Sokakları meydanları dolduranlar, namluların karşısına dikilenler seçkinler değil bu ülkenin ortalama vatandaşlarıydı. Gömleğini çıkaracak, onu tankın egzos borusuna tıkayacak. Şehit olanların memleketlerine, eğitimine baktığında göreceğiniz şey Türkiye'nin bizatihi kendisidir. Türkiye, dünyanın başına musallat olan ne kadar tehdit varsa hepsine maruz kalan tek ülkedir.

Bu millet varil bombalarından kaçanlara evini açacak kadar asil bir millet. Ama sorduğunuz zaman insan hakları diyorlar.

Bakıyorsunuz Uluslararası Af Örgütü bazı şeylerden endişe duyduklarını söylüyorlar. Önce gel de parlamentoda ne olmuş,Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nasıl vurulmuş! Boğaz Köprüsü'nde ve Kuleli Askeri Lisesi önünde 36 kişi nasıl şehit edilmiş! Bu açıklamaları yaparsan sana saygı duyulmaz.!

1970'li yıllarda bir çete eylemini tırmandırdığında bu ülke idam cezasını geri getirmeyi tartışmıştır. Hal böyleyken FETÖ'nün saldırılarına, PKK'nın saldırılarına maruz kalmamıza rağmen bizim idam tartışması yapmamıza tepki gösteriyorlar. Bu konuda karar veren TBMM'dir. Meclis bu kararı alırsa mesele bider. Ha alır mı almaz mı orasını bilemem! Bırakın darbe teşebbüsünü son bir kaç aylık DAİŞ ve PKK saldırısını yaşasınlar idam cezasını da getirirler kesintisiz ohali de getirirler.

Darbe girişiminin üzerinden tam bir ay geçti. Batılı devlet adamları ziyaretimize gelmedi. Bakan düzeyinde ziyaretler oldu.Kazakistan ve KKTC ziyaretleri daha önceden planlanmıştı. Telefon edenler ise bizden ziyade darbecilerin durumuyla ilgili endişelerini dillendiriyorlar. Biz bunlara rağmen demokrasimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu değerleri batılılar dayattığı için değil milletimiz bunu hak ettiği için istiyoruz.

Özellikle Yenikapı bizim için milat olmuştur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.