Toplu diş fırçalama rekoru denemesi

Toplu diş fırçalama rekoru denemesi

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sağlık Müdürlüğü arasında 4 yıllık işbirliği...

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sağlık Müdürlüğü arasında 4 yıllık işbirliği protokolü imzalandı.

KÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KOCAELİ'DE

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi koordinatörlüğünde Kırıkkale’de 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında 22 bin 500 çocuğa uygulanan flor-jel,  "Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı" kapsamında Kocaeli'de yaşayan Roman vatandaşların çocuklarına uygulanmaya başlandı. Programın bu tip spesifik bir grup için Türkiye'de ilk olma özelliği taşıdığını söyleyen proje yürütücüsü Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türksel Dülgergil, programın Eylül ayında Kocaeli Merkez İlçesi Kandıra ve civarında da yaygınlaştırılacağını belirtti.

TÜRKİYE'DE İLK TOPLU DİŞ FIRÇALAMA REKOR DENEMESİ YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sağlık Müdürlüğü ve Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nce imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 11 Haziran 2014 Çarşamba günü Kocaeli İl Stadyumunda Türkiye'de ilk noter gözetiminde "Toplu Diş Fırçalama Rekoru" denemesi yapılacak. 3500-5000 çocuğun katılımının beklendiği rekor denemesi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek.

BİR İLK

Rekor denemesinin, Dünya Sağlık Örgütü'nün önerileri doğrultusunda toplumsal farkındalık mekanizmasının ağız sağlığı açısından çalıştırılması için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Dülgergil "Rekor denemesi, denemeye katılan çocuk sayısından ziyade stadların törenler ve maçlar dışında böyle bir farkındalık amacıyla kullanılması açısından da bir ilk" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.