Tarım ve Orman Bakanı açıkladı! Hayvancılık ve gıda işletme sektörlerine önemli destek

Tarım ve Orman Bakanı açıkladı! Hayvancılık ve gıda işletme sektörlerine önemli destek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen IPARD-II Programı çerçevesinde hayvancılık ve gıda işleme sektörlerine yönelik 13. Başvuru Çağrısı sonuçlandı.Değerlendirme süreci tamamlanan 45 proje, toplamda 210,6 milyon TL hibe desteği almaya hak kazandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen IPARD-II Programı çerçevesinde hayvancılık ve gıda işleme sektörlerine yönelik 13. Başvuru Çağrısı sonuçlandı. Değerlendirme süreci tamamlanan 45 adet proje, toplamda 210,6 milyon TL hibe desteği almaya hak kazandı. Bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte ülke ekonomisine 380,7 milyon TL'lik yatırım katkısı sağlanması hedefleniyor.

yumaklii.jpg

DESTEKLER SEKTÖRE KATKI SAĞLAYACAK

Tarım ve Orman Bakanı, IPARD-II Programı'nın üretimi ve üreticileri destekleme misyonunu vurgulayarak, hayvancılık ve gıda işleme sektörlerine sağlanacak hibe desteğiyle ilgili memnuniyetini dile getirdi. Bakan, bu desteklerin sektöre sağlayacağı katkının yanı sıra ülke ekonomisine de önemli bir ivme kazandıracağını belirtti.

TARIMSAL ÜRÜNLERİN KATMA DEĞERİNİN YÜKSELTİLMESİ AMAÇLANIYOR

IPARD-II Programı'nın 13. Başvuru Çağrısı kapsamında desteklenen proje sayısının 379'a, hibe tutarının ise 1.2 milyar TL'ye ulaşmasıyla birlikte, tarım sektöründeki yenilikçi ve sürdürülebilir yatırımların desteklenmesi hedefleniyor. Bu desteklerle birlikte tarımsal üretim ve işleme kapasitesinin artırılması, çiftçilerin rekabet gücünün artırılması ve tarımsal ürünlerin katma değerinin yükseltilmesi amaçlanıyor. IPARD-II Programı, tarım sektörünün sürdürülebilirliği ve rekabet gücünün artırılması amacıyla Avrupa Birliği'nin mali yardımıyla Türkiye'de uygulandı.

destekkk.jpg

45 ADET PROJE TOPLAM 210,6 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yaptığı açıklamasında: "Hayvancılık ve gıda işleme sektörlerine" yönelik değerlendirme süreci tamamlanan 45 adet proje toplam 210,6 Milyon TL hibe desteği almaya hak kazandı. Söz konusu projelerin yatırım süreci tamamlandığında yaklaşık 380,7 milyon TL tutarında yatırım, ülke ekonomisine kazandırılmış olacak

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.