Silah İhtisas OSB yatırımcı bekliyor

Silah İhtisas OSB yatırımcı bekliyor

Türkiye'de ilk olan ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlanan Kırıkkale Silah İhtisas OSB'de, 2017 yılından itibaren arsa tahsisine başlanacak. ...

Türkiye'de ilk olan ve altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlanan Kırıkkale Silah İhtisas OSB'de, 2017 yılından itibaren arsa tahsisine başlanacak.

  1. BÖLGE TEŞVİĞİNDEN YARARLANACAK
Kırıkkale'de 500 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan ve Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), 2017 yılında arsa tahsisi başlayacak. MKEK'ya ait Arpalık Çukur mevkisindeki 500 dönümlük arazi üzerine kurulan OSB'de altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yatırım teşviklerinde 4. bölgede yer alan Kırıkkale'de, Silah İhtisas OSB'ye yatırım yapacak müteşebbisler, 5. bölge teşviğinden istifade edecek. İLKLERİ BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, yaptığı açıklamada, Silah İhtisas OSB'nin Türkiye için çok önemli bir yatırımı olduğunu ve Kırıkkale olarak buradan çok şey beklediklerini söyledi. Silah İhtisas OSB'nin pek çok ilkleri bünyesinde barındırdığını vurgulayan Haktankaçmaz, "Birincisi Türkiye'de en hızlı kurulan organize sanayi bölgesi. “ SAVUNMA SANAYİ İLE İLGİLİ BİR İLK “Kuruluş kararının verilmesi ve tüzel kişilik kazanması anlamında kağıt üzerinde en kısa sürede kurulan ve işlemleri tamamlanan organize sanayi bölgesi. Silah İhtisas OSB, Türkiye'de silah ve savunma sanayi ile ilgili bir ilk. Kırıkkale'yi MKEK bağlamında düşündüğümüzde savunma sanayinin üssü, merkezi durumunda. Dolayısıyla Kırıkkale'de böyle bir organize sanayi bölgesinin olmasını çok önemsiyoruz." diye konuştu. Haktankaçmaz, altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, özellikle yağmur sularının deşarjı ve diğer yolların yapımı konusundaki çalışmaların bitme aşamasına geldiğini ifade etti. İNŞAAT MALİYETLERİ ÇOK DÜŞÜK Elektrik altyapısının ihalesinin yapıldığını, doğalgaz altyapı şebekelerini tamamlamak için de çalıştıklarını aktaran Haktankaçmaz, şöyle devam etti: "Bunu da yapabilirsek bütün altyapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Buranın bir avantajı da inşaat maliyetlerinin çok düşük olması. Çok ciddi bir kazı yapma ihtiyacının olmaması. Bu çerçevede buranın ciddi rağbet göreceğini düşünüyoruz.” OLUMLU SONUÇ ALACAĞIZ Özellikle civar illerde arsa fiyatlarının ve yatırım maliyetlerinin artmış olması buraya çok ciddi bir avantaj sağlıyor. İnşallah, 2017 yılından itibaren Türkiye'nin dört bir yanından yatırımcılarımızın gelmesini bekliyoruz. Bununla ilgili fuarlara da katılım sağlıyoruz ve tanıtımlar yürütüyoruz. İnşallah, bundan da olumlu sonuç alacağız." SOMUT BAŞVURU HENÜZ OLMADI Haktankaçmaz, parsellerin belirlendiğini dile getirerek, "Bazı müteşebbislerin Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile temaslarının olduğu bilgisini aldık. Ancak somut bir başvuru henüz olmadı. Bizim de bu yönde bir duyurumuz olmadı. Çalışmalar biraz daha görünür hale geldiğinde önümüzdeki yıldan itibaren biz de duyurularımıza başlayacağız." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.