Sesimizi duy güzel Ankara

Sesimizi duy güzel Ankara

Kırıkkale, Türkiye ortalamasının üstünde bir oy oranıyla, AK Parti’ye destek olmuştur. Üç milletvekilimizi Ankara’ya göndermiştir. Ankara milletvekillerimizden...

Kırıkkale, Türkiye ortalamasının üstünde bir oy oranıyla, AK Parti’ye destek olmuştur. Üç milletvekilimizi Ankara’ya göndermiştir. Ankara milletvekillerimizden Sayın Beşir Atalay’ı Başbakan Yardımcısı yapmıştır. Milletvekillerimizden Oğuz Kağan Köksal’ı Millî Savunma Komisyonu Başkanı yapmıştır. Milletvekillerimizden Ramazan Can’ı da Adalet Komisyonu Başkanı yapmıştır.  Talih kuşu Kırıkkale’nin başına konmuştur.

Yapılanları inkâr etmiyoruz. Yazılarımda zaman içinde övgüyle söz ettiğimi bilirsiniz. Ancak şunun şurasında 2015 genel seçimlerine az kaldı. Kalan zaman içerisinde yapılmasını beklediğimiz işler var. Çoğu yazıldı çizildi. Ama yapılmadı.

Yapılmayan işler konusunda gazetemiz yazarlarından İhsan Akça da kaygılarını 12 Mayıs günkü köşesinde dile getirdi. Umarım milletvekillerimiz sesimizi duyar. Görev süreleri bitmeden Kırıkkale’mizin sorunlarının çözülmesine yardımcı olurlar.

Acil olarak yapılması gereken kavşaklarımız var. Bunlardan biri ve en önemlisi TERMİNAL KAVŞAĞIDIR. Buraya alt geçit- üst geçit yapılmalıdır. Bu alanda yapılaşma artmıştır. Kaza geliyorum diyor.

Samsun Yolu üzerinde Yahşihan kavşağı, Etiler Kavşağı, Nokta Kavşağı, Sanayi kavşağına alt-üst geçit bir ihtiyaçtır. Hele Etiler Kavşağı ayda bir trafik kazasının meydana geldiği yerdir. Kaç kere de basında, buraya kavşak yapılıyor diye haberler çıktı. Ortada bir çalışma yok.

Lojistik Köy kurulmasını istedik. Irmak Köyümüz (Kasabamız) yer olarak çok uygundur. Demiryolu bakımından üç yol kavşağıdır. Yine basında kurduk- kuruyoruz haberlerini duyduk. Ortada bir gelişme yok. Oysa LOJİSTİK KÖYÜN beşincisi Kırıkkale’’de kurulmalıdır.

DELİCE TUZ FABRİKASI kurulacağını biliyoruz. Ancak ortada görünen bir çalışma yoktur. Beklemek hayırlı değildir.

ÇERİKLİ-KARAKEÇİLİ VE KOÇHİSAR’A uzanan yol projesi var. Ne konumda olduğunu bilmiyorum. Ancak bu dönemde bitirilmesini bekliyoruz.

MEHMETCİK SİLAHIMIZ günümüzün konusu. Ancak kim tarafından seri üretimin yapacağı konusunda endişelerimiz vardır. Oysa MEHMETCİK SİLAHI, KIRIKKALE MKE KURUMU İŞÇİLERİMİZİN ALINTERİDİR. Seri üretiminin de MKE İŞÇİLERİMİZ tarafından yaptırılmalıdır. Son noktası konmalıdır.

HIZLI TREN RAYLARININ da Kırıkkale’de üretimi söz konusudur. Ancak gelişmelerin hangi aşamada olduğunu bilmiyorum. Bu konunun aydınlığa kavuşturulmasını bekliyoruz.

ORGANİZE SİLAH SANAYİNİN HER İŞİ, HER İŞLEMİ TAMAMLANDI. Ancak son dakika vuruşu gerçekleştirilmelidir.

Üzülerek soruyorum. Şu bizim ÇELİK ÇEKME BORU FABRİKAMIZ ne oldu? Arsa fiyatına elli yıllık gözbebeğimiz, özel sektöre arsa fiyatına satıldı. Özel sektör, üretimi 2 buçuk milyon tondan, on milyon tona çıkardık dediler. İlerleyen zaman içinde üretimi 25 milyon tona çıkaracağız dediler. Nihai hedefimiz, üretimi 250 milyon tona, işçi sayısını 3 bine çıkarmaktır dediler. Üstelik her yıl ürettiğimiz malımızın bir kilosu bile elimizde kalmadan satılır dediler. Ne kadar sevinmiştik. Şimdi fabrika kapalıdır. Ne olduğunu ve ne olacağını bilmek istiyoruz.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.