Scientix ödüllü öğretmen Brüksel’de Kırıkkale’yi temsil edecek

Scientix ödüllü öğretmen Brüksel’de Kırıkkale’yi temsil edecek

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, Dijital ve Kültürel Miras alanında Scientix Avrupa özel ödülüne layık görülen Kırıkkale Lisesi Matematik Öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli’yi makamında misafir ederek başarısından dolayı tebrik etti.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Rıza Aydın, örnek çalışmalarıyla Kırıkkale ve ülkeye uluslararası düzeyde ödüller kazandırarak yeni başarılara da imza atan Kırıkkale Lisesi Matematik Öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli’yi makamında misafir etti. Dijital ve Kültürel Miras alanında Scientix Avrupa özel ödülüne layık görülen Bilgiçli’yi başarısından dolayı tebrik eden Aydın, çalışmalarıyla ilgili bilgi alarak başarılarının devamı dilediğinde bulundu.

BAŞARILI PROJELER ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Scientix, Avrupa Komisyonu'nun girişimiyle Brüksel merkezli European Schoolnet'in koordine ettiği Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanında eğitimin güçlendirilmesini ve Avrupa dışından öğretmen ve öğrencilerin işbirliğini teşvik eden bir proje. Scientix projesi kapsamında her yıl 50 civarı ülkeden binlerce eğitimcinin katıldığı STEM Keşif kampanyası düzenlenmekte ve başarılı bulunan projeler ödüllendiriliyor.

KIRIKKALE’Yİ TEMSİL EDECEK

2024 STEM keşif kampanyasına 50 ülkeden 100.000'den fazla öğretmen ve 500.000'den fazla öğrenci katıldı. Yarışma sonuçları 6 Haziranda ilan edildi. Kırıkkale Lisesi Matematik Öğretmeni Dr. Nevin Bilgiçli'nin çalışması 4.600 etkinlik içerisinden başarılı bulunarak Dijital ve Kültürel Miras alanında Scientix Avrupa özel ödülüne layık görüldü. Bilgiçli bu kapsamda Brüksel'deki Europeana konferansına davet edildi ve Brüksel'de Kırıkkale ve Türkiye’yi temsil edecek.

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.