Pervari'de sokağa çıkma yasağı

Pervari'de sokağa çıkma yasağı

Siirt Pervari'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Siirt Valiliği, Pervari ilçesi ve bağlı köylerinde 3 Nisan Çarşamba günü saat 01.00'den itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu.

Güvenlik endişeleri nedeniyle Van ve Bitlis'te 3-17 Nisan tarihleri arasında gösteri ve yürüyüşlere kısıtlama getirildi. Van Valiliği, bu süre zarfında basın açıklamaları, oturma eylemleri, anketler, çadır ve stant kurulumları ile broşür dağıtımı gibi etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Benzer şekilde, Bitlis Valiliği de 15 günlük süre boyunca benzer faaliyetleri yasakladı, bu kararın temelinde halkın güvenliğini sağlama ve olası olayları önleme amacı yatıyor. Ayrıca, Siirt Valiliği de Pervari ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Pervari ilçe merkezi ve köylerindeki yasak, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için alındı.

il-gazetesi-haber-sokaga-cikma-yasagi.png

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞU İFADELER KULLANILDI

"Valilik ve Kaymakamlık makamlarınca uygun görülenler hariç olmak üzere, basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması ve her türlü protesto eylemi şeklindeki faaliyetlerin de 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında yasaklanması, yine yukarıda belirtilen tarihler arasında, ilçelerimizden veya çevre illerden bireysel veya toplu olarak veya ilimiz güzergâhını kullanarak, başta yukarıda belirtilen paylaşımlarda bahsedilen konu ve benzer konulara ilişkin her türlü kanuna aykırı eylem/etkinliklere katılım sağlanmasının önlenmesi amacıyla, kanuna aykırı eylem/etkinliklere katılması muhtemel şahıs/şahıslar/grup/grupların 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinin (c) fıkra hükümleri gereğince, ilimiz ve ilçelerimize girişlerine, buralardan bireysel veya toplu olarak çıkışlarına izin verilmemesi hususunda valilik makamınca karar alınmıştır."

Kaynak:NTV haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.