Öztürk’ün 100. Yıl mesajı

Öztürk’ün 100. Yıl mesajı

Kırıkkale Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili Av. Halil Öztürk, Cumhuriyetin 100. Yıl sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Öztürk; “Bundan tam 100 yıl önce bugünlerde temelleri atılan ve 29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak etmiş olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. O; inanmış, imanlı, azimli, vatan ve millet aşığı, bağımsızlık sevdalısı vicdan ve merhamet sahibi ataların torunu olduğumuz için ne kadar gurur duysak, şükranlarımızı sunsak azdır, haklarını ödememiz asla mümkün değildir. I. Cihan Harbi’nin Osmanlı Devleti için Mondros Ateşkes anlaşmasıyla neticelenmesinden sonra İtilaf Devletleri ve onların öncü kuvvetleri Yunanlılar Anadolu’da yer yer işgallere başladılar. Haksız ve hukuksuz bu işgallere Türk Milleti yerel direniş örgütleriyle karşı koymuştur. Aziz milletimiz necipliğini, azmini bir kez daha göstermiş. Bir kez daha kanıtlamıştır. Türk Milletinin bir ferdi olmakla iftihar ediyoruz. And olsun ki ömrümüzü milletimize hizmete adayacağız”.

ŞANLI BİR DESTANA DÖNÜŞMÜŞTÜR

“Onca yokluğun ve imkânsızlığın içerisinde kurduğumuz bin bir çabayla bugünlere getirdiğimiz Cumhuriyetimizin bölgesel ve küresel güç olma iddiasını elbette gerçekleştireceğiz. Bu iddiamızdan vazgeçmemiz söz konusu değildirGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadelemiz silah arkadaşlarının da muazzam fedakarlığıyla şanlı bir destana dönüşmüştür”.

ASRI TÜRK YÜZYILI KILACAĞIZ

“29 Ekim 1923’de toplanan Gazi Meclis Gazi Paşa’nın önderliğinde Cumhuriyet’i ilan ederek “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün gereğini yerine getirmiştir. “Yaşasın Cumhuriyet” nidalarıyla ilan edilen Cumhuriyetimize son nefes, son nefer ve son damla kanımıza kadar sahip çıkacağız. . Lider Devlet Bahçeli’nin “2023 Lider Ülke Türkiye Vizyonu” ve Cumhur İttifakı’nın çalışmalarıyla ülkemizi hak ettiği noktaya el birliğiyle getireceğiz. Türk ve Türkiye Yüzyılını yarınlarımız, çocuklarımız için inşa edeceğiz. And olsun asrı Türk Yüzyılı kılacağız. Kahraman Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramının 100. yılını kutluyor, milletimizin coşku ve heyecanının daim olmasını diliyorum”. Dedi.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.