Öğrenciler TEKNOFEST’te buluşacak

Öğrenciler TEKNOFEST’te buluşacak

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ilk, orta ve liselerde eğitim gören öğrenciler, Ankara'da düzenlenecek olan millî teknoloji hamlesi TEKNOFEST festivali ile buluşturacak.

Millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan ve birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde binlerce öğrenci bir araya geliyor. Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Birimince (AR-GE), 30 Ağustos - 03 Eylül tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali yarışmalarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kırıkkale Valiliği Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, belirlenen tarihlerde kentteki ilkokul 4. sınıf ile ortaokul ve lise okullarından TEKNOFEST'e öğrenci katılımı sağlanacağını açıkladı.

15123611-dsc-7518.jpg

Öğrencilerin yeni teknolojik gelişmeler konusunda bilgilendirilmelerinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Aygün, şöyle konuştu: "TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bünyesinde teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapmaktadır. TEKNOFEST, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir. Bizler de Kırıkkale olarak öğrencilerimizin bu ortamlarda olmalarını ve diğer akranlarıyla tanışarak güzel çalışmalara ilk adımlarını atmalarını istiyoruz. 30 Ağustos - 03 Eylül tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek olan festivale ulaşım ve yemek ücretsiz olarak sağlanacak. Bu konuda velilerimizin de desteğini alarak gönüllü öğrencilerimizin en geç 21 Ağustos tarihine kadar okul idarelerine başvurmaları gerekiyor. Bizler de gerekli planlamalarımızı yaparak görevlendireceğimiz öğretmenler nezaretinde öğrencilerimizi TEKNOFEST festivali ile buluşturmuş olacağız."

15123606-dsc-7516.jpgBilgilendirme toplantısına, şube müdürleri Ali Özdemir ve Bülent İçbudak ile ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürlerinin yanı sıra AR-GE birim sorumlusu Mustafa Can Hiçyılmaz ile diğer yetkililer katıldı.

 İNTERNET EDİTÖRÜ
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.