Neşet Ertaş Bilim ve Sanat Ödülü Ünal Kaya' ya verildi

Neşet Ertaş Bilim ve Sanat Ödülü Ünal Kaya' ya verildi

Neşet Ertaş Bilim ve Sanat Ödülü, yapımcı ve Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya'ya verilirken, Guinnes rekortmeni saç tasarım şampiyonu...

Neşet Ertaş Bilim ve Sanat Ödülü, yapımcı ve Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya'ya verilirken, Guinnes rekortmeni saç tasarım şampiyonu Ercan Buyruk'ta "Farkındalık Ödülü'ne layık görüldü.

TÜBİTAK projesi kapsamında, Ankara Etimesgut İMKB Süvari Ortaokulu’nda Neşet Ertaş adına Neşet Ertaş Sahnesi yapılarak, okula yapılan platformda bilim adamlarının içinde Neşet Ertaş'ın resmi de yer aldı. TUBİTAK Fuarında, bu yıl 1.cisi düzenlenen ödül töreninde, türkülerimize TV ekranlarında programlar yaparak Neşet Ertaş ve Bozlak kültürünü yaşatan TV program yapımcısı ve Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Neşet Ertaş Bilim ve Sanat Ödülü’ne layık görüldü. Kaya, ödülünü Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Halil Şahingöz'ün elinden aldı.

BİZLER ONUN TÜRKÜLERİYLE EĞİTİM GÖRDÜK

Ödül töreninde konuşan Ünal Kaya "Neşet Ertaş'ın türkülerinde bizlere verdiği mesajlarda üzerimize düşen mesajları alarak onun açtığı çığırda türkü yolunda ilerlemeye çalışıyoruz. Neşet Ertaş, ilkokul mezunu bile değildi fakat bizler onun türküleriyle eğitim gördük. Benim için anlamlı olan bu ödülü almak daha çok bu kültür için çalışmam gerektiğini göstermektedir. Bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum" dedi.

ÇOCUKLUĞUMU HATIRLADIM

Dünya Guinnes Rekortmeni ve saç tasarım şampiyonu Ercan Buyruk'a farkındalık ödülü verildi. Ülkemizi uluslararası platformlarda temsil ettiği için bu ödüle layık görülen Ercan Buyruk şunları söyledi "Öğrencilerimizin içerisinde olmak ve öğretmenlerimizle yan yana olmak beni çocukluğuma götürdü. Gelecek vaat eden öğrencilerimizi kutluyorum diyerek, kendisinin mesajlarını kafalara yansıttığını belirten Buyruk, bu güzel manzarada sizlerle olmaktan çok mutluyum" dedi. Ayrıca üzerinde Neşet Ertaş yazılı ve saz resmi olan tablo ile birlikte üzerinde M. Kemal Atatürk imzası bulunan Yurtta Sulh Cihanda Sulh yazılı 2 adet tabloyu İMKB Süvari Ortaokulu Müdürü Ercan Değirmenci'ye armağan etti.

Etimesgut İMKB Süvari Ortaokulu Müdürü Ercan Değirmenci’de şunları söyledi, Neşet Ertaş'ı bilim adamlarının yer aldığı karede görmeleri kendilerini memnun ettiğini kaydetti. Ayrıca okullarına Neşet Ertaş'ın suretini yaptıracaklarını belirtirken, yapılan sahneye de Neşet Ertaş adını verdiklerini kaydetti. Ercan Değirmenci, bilime, sanata önem veren, değer veren herkesi kutladığını ifade etti. Programda Mehteran takımının söylediği birbirinden güzel marş ve şarkılar katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

kirsehir1

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.