Milli İstihbarat Akademisi başvuruları ne zaman ?

Milli İstihbarat Akademisi başvuruları ne zaman ?

Milli İstihbarat Akademisi 6 Ocak 2024 tarihi itibarıyla faaliyete başladı. İstihbarat, güvenlik ve strateji alanlarında lisansüstü eğitim ve bilimsel araştırma faaliyetleri yürütecek olan Akademi'nin başvuruları ne zaman açılacak ? Detaylar haberimizde

MİT Başkanı İbrahim kalım MİT'in kuruluşunun 97’inci yıldönümü etkinliğinde yaptığı konuşmada Milli İstihbarat Akademisi’nin kurulacağını duyurmuştu. Kalın toplantıda şu ifadeleri kullanmıştı: "Türkiye'nin istihbarat teorisi üzerinde söz sahibi olması amacıyla Milli İstihbarat Akademisi'nin kuruluşunu ilan etmekten memnuniyet duyuyorum"

Türkiye’nin stratejik vizyonunun çizilmesine katkı sağlamak ve bu doğrultuda güvenlik, istihbarat ve bölge çalışmaları alanlarında bilimsel araştırmalar yapmak için 9 Şubat 2023 tarihinde kuruluşu gerçekleşen Millî İstihbarat Akademisi, 6 Ocak 2024 tarihi itibarıyla faaliyetlerine başladı.

MİLLİ İSTİHBARAT AKADEMİSİ ÖĞRENCİ ALIMI NE ZAMAN OLACAK ?

Ülkenin stratejik alanlarında bilimsel çalışma yürütecek öğrencileri yetiştirmek için açılan akademinin başkanlığına Prof. Dr. Talha Köse atandı. Akademinin kuruluş aşamasında önemli görevler alan Profesör Köse, meslek hayatı ve çalışmaları ile de ön plana çıkıyor. Atamanın yapılmasının ardından adaylar Milli İstihbarat Akademisi başvurularının ne zaman alınacağını araştırmaya başladı.

4 YILLIK FAKÜLTELERDEN MEZUN ÖĞRENCİLER ALINACAK

Haziran ayında akademi için başvuru yapılacağı birçok haber sitesinde yer almıştı. Fakat Millî İstihbarat Akademisi tarafından her hangi açıklama gelmedi. Tahminlere göre akademi Haziran sonu ve temmuz başında başvuru alabilir. Akademi bünyesinde yer alacak eğitim programlarına üniversitelerin en az dört yıllık örgün eğitim veren ilgili lisans programlarından mezun olan ve Akademi şartlarını karşılayan herkes başvurabilecek.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.