Meslek edinme kurs kayıtları başladı

Meslek edinme kurs kayıtları başladı

El becerilerini geliştirmek, yeni deneyimler edinmek, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlar için Kırıkkale Belediyesi Mahalle Konakları Meslek Edindirme Kursları yeni dönem kayıtlarına başladı.

El becerilerini geliştirmek, yeni deneyimler edinmek, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen Kırıkkaleli mahalle sakini kadınların her dönem büyük ilgi gösterdiği kurslar için kayıtlar başladı. Kadınlara bir çok deneyimi kazandırmanın yanı sıra kendi aralarında sosyalleşmelerinin sağlandığı kurslar eğitim dönemlerini yoğun şekilde geçiriyor.

165388.jpeg

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın özel önem gösterdiği Mahalle Konaklarından her yıl onlarca Kırıkkaleli bayan kursiyer ücretsiz olarak faydalanıyor. Bu kurslara katılan bayanlar hem el sanatlarına olan ilgilerini geliştiriyor hem de buralarda elde ettikleri deneyimleri iş hayatlarında kullanıyorlar. Daha önceki senelerde Mahalle Konağı sakinleri bayanlar ABD’den aldıkları on bin adet Amigurumi bebek üretip satarak ekonomilerine katkı sağlamışlardı.

665393.jpg

Boş zamanlarını verimli bir şekilde kullanmak isteyen Kırıkkaleli kadınların her dönem yoğun ilgi gösterdiği kurslar Kaletepe Mahalle Konağı, Sanayi Mahalle Konağı, Aşağımahmutlar Mahalle Konağı, Selimözer Mahalle Konağı, Çalılıöz Mahalle Konağı ve Kırıkkale Evlerinde bulunan Mahalle konağında bir birinden farklı kurslar düzenlenecek. Kadınların el becerilerini geliştirmelerini sağladıkları Mahalle Konakları Kurslarında; “Çini - Tel Kırma – Panç, Dikiş – Makröme, Hazır Giyim – Mefruşat, Hazır Giyim – El Sanatları, Örgü Bebek Amigurumi, Cam Mozaik – Ahşap Boyama – Filografi ahşap boyama, dantel, el örgüsü, takı tasarım” olmak üzere farklı bıraşlarda usta öğretiler tarafından eğitimler verilecek. Kurslara katılmak isteyen bayanlar Mahalle Konaklarına bizzat başvurmaları gerekli.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.