Kuyuya düşen köpeği vatandaşlar kurtardı

Kuyuya düşen köpeği vatandaşlar kurtardı

Konya’nın Ahırlı ilçesinde düştüğü kuyuda bitkin halde bulunan köpek, vatandaşlar tarafından mahsur kaldığı kuyudan kurtarıldı.

Konya’nın Ahırlı ilçesinde kullanılmayan kuyuya düşen bir köpek mahsur kaldı. Kendilerine haber verilmesi üzerine Seyfullah Güler ve arkadaşları köpeğin mahsur kaldığı kuyuya gitti. Kuyuya merdivenle inen Seyfullah Güler, bitkin haldeki köpeğe önce yanlarında getirdiği ekmeği yedirdi. Daha sonra kuyudan çıkan Seyfullah Güler, ekmek uzattığı köpeğin merdivenlerden yukarıya çıkmasını bekledi.

aw144384-02.jpg

CEP TELEFONUYLA KAYDETTİ

Köpeğin gelmemesi üzerine tekrar kuyuya inen Seyfullah Güler, ekmek verip başını okşayarak sakinleştirdiği köpeği kuyudan çıkarmaya çalıştı. Açlık ve susuzluktan ötürü halsiz düşen köpeği Seyfullah Güler kucaklayarak arkadaşlarının yardımıyla kuyudan çıkardı. Seyfullah Güler'in yanında bulunan arkadaşları da köpeğin kuyudan çıkarılma anını ise cep telefonuyla kaydetti.

ELİMİZ İLE KUCAKLAYARAK KURTARDIK

Kuyudaki köpeği özgürlüğüne kavuşturan Seyfullah Güler, "3-4 gün önce köpeğin yardım seslerini duyan arkadaşlarımız bize haber verdi. Biz de geldik. Merdiven yardımı ile buraya kurduk. Uzun süre kuyuda kalan köpek takati olmadığı için kendi imkanı ile çıkamayacağını anlayınca kuyuya inerek elimiz ile kucaklayarak kurtardık. Daha sonra da doğal yaşam alanına bıraktık. Allah herkese böyle örnek davranışlar nasip etsin" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.