KKÜ'nde  Dünya Engelliler günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi

KKÜ'nde Dünya Engelliler günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Ersan Aslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Senato Salonu'nda düzenlenen etkinlikte engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Ersan Aslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik Kırıkkale Üniversitesi Senato Salonu'nda yapıldı.

kkuuuu.jpg

DÜZENLENEN ETKİNLİĞE YOĞUN KATILIM OLDU

Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan toplantıya Rektör Yardımcıları Profesör Dr. Mehmet Başalan ve Profesör Dr. Erol Yılmaz, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Şevket Evci, Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Doçent Dr. Fatıma Zeynep Belen ve engelli öğrenciler katıldı. Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan, Engelsiz bir üniversite olma yolunda günden güne artan bir tempoyla çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu süreçte öğrencilerimizin görüşlerinin çok değerli olduğunu belirtti.

dsc-0454.jpg

'FİZİKSEL EKSİĞİ OLAN İNSANLARI HİÇBİR ZAMAN ENGELLİ OLARAK GÖRMÜYORUM'

Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan konuşmasında: “Katıldığınız için teşekkür ederim. Hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle tanışmak, sohbet etmek, taleplerinizi ve sorunlarınızı dinlemek için bugün buradayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olabilir ama ben fiziksel eksiği olan insanları hiçbir zaman engelli olarak görmüyorum. Asıl engelliler, akıllı olduğunu düşünüp de sizlerin önüne engel çıkaranlardır. Engel olarak gördüğünüz ne varsa o engeli kaldırmak için buradayız. Herhangi bir şeyden muzdarip olduğunuzda mutlaka bu durumu Engelsiz Yaşam Birimi’ne söyleyin. İhtiyaçlarınızı belirtin. Gerek Engelsiz Yaşam Birimi gerekse bizler yönetim olarak taleplerinizi takip ederiz. Yeter ki taleplerinizi bizlere iletin. Öğrencilerimizin bir şeyden muzdarip olması, sıkıntı çekmesi bizleri üzer" ifadelerini kullandı.

dsc-0423.jpg

EĞİTİMDE, MEKANDA VE SOSYOKÜLTÜREL FAALİYETLERDE ERİŞİLEBİLİRLİK SEVİYESİ ARTTIRIYORUZ

Aslan konuşmasının devamında: "Sizlerden gelecek talepler doğrultusunda eğitim-öğretim, bilgiye ulaşım, mekansal ulaşım, beslenme vs. hangi konularda olursa olsun elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bölümlerinizde gördüğünüz eksikleri de bilmek isteriz. Özellikle birinci sınıf öğrencilerimiz için bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitimde, mekanda ve sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirlik seviyesini günden güne artırıyoruz. Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında bugüne kadar 13 turuncu bayrak, 1 mavi bayrak ve 1 yeşil bayrak olmak üzere 15 bayrak almaya hak kazandı. Görev yaptığım süre boyunca Üniversitemizdeki her bölümde engelli kontenjanı açılmasına hassasiyet gösteriyorum. Özelde sizlere genelde tüm öğrencilerimize bireysel, akademik ve kariyer anlamında fayda sağlayacak ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

dsc-0441.jpg

“ENGEL SENSİN” ADLI ESER DİNLENDİ

Toplantıda, Müzik Bölümü öğrencimiz Nazife Merve Fidan’ın katkı sağladığı, Nebil Fidan’ın “Engel Sensin” adlı eseri dinlendi. Öğrencilerle sohbet eden Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, öğrencilerin taleplerini dinledi ve sorularını cevapladı. Öğrenciler, samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı sebebiyle Rektör Ersan Aslan'a ve Üniversite yönetimine teşekkür etti.

dsc-0440.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.