KKÜ sağlık topluluğu tarafından seminer düzenlendi

KKÜ sağlık topluluğu tarafından seminer düzenlendi

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Topluluğu tarafından Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda “Sağlık Yönetiminde Gelecek Vizyonu” konulu seminer düzenlendi.

Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Topluluğu, Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda "Sağlık Yönetiminde Gelecek Vizyonu" konulu seminer gerçekleştirdi. Sağlık Yönetiminde Gelecek Vizyonu konulu seminere Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Yılmaz, akademik ve idari personeli ile öğrencileri katıldı.

kku-seminer.jpg

SAĞLIK TURİZMİ ALANINDAKİ YATIRIMLARDAN BAHSETTİ

Seminerde MedAssist firmasının kurucusu ve yöneticisi olan Orhan Arslan sağlık yönetimi alanında 30 yıldır yaşadığı deneyimleri öğrencilerle paylaştı. Türkiye’nin sağlık turizmi alanındaki yatırımları hakkında bilgi veren Orhan Arslan, dünyada ve Türkiye’de sağlık turizminin yükselen bir değer olduğunu ve Sağlık Yönetimi Bölümü mezunlarının sağlık sistemini ve işletme bilimi kurallarını bilmelerinin yanı sıra bilgi teknolojilerini kullanabilme becerilerine sahip olmalarının da kendilerine önemli avantajlar sağlayacağını ifade etti.

kku-seminerrrrrrrrrrrrrrr.jpg

ÖĞRENCİLERE DERSLER DIŞINDA SOSYAL VE BİLİMSEL FAALİYETLERE KATILMALARI TAVSİYE ETTİ

MedAssist firmasının Orhan Arslan, ülkelerin sağlık alanına daha fazla kaynak ayırdıklarını ve bu trendin giderek artacağını vurguladı. Sağlık sektöründe en önemli kaynağın yetişmiş insan gücü olduğunu ifade eden Arslan, öğrencilerimize dersler dışında sosyal ve bilimsel faaliyetlere katılmaları, sosyal networklerini geliştirmeleri ve stajlarını uluslararası sağlık hizmeti sunan kuruluşlarda yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Seminer sonrasında Orhan Arslan, öğrencilerin sorularını cevapladı. Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Yılmaz, Arslan’a verdiği değerli bilgiler dolayısıyla teşekkür ederek plaket verdi.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.