Kızılay’dan mağdur ailelere yardım eli

Kızılay’dan mağdur ailelere yardım eli

Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi ailelerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı Mustafa İŞLER ve ekibi kentte yaşayan dezavantajlı aileler için gece gündüz, yaz kış demeden çalışıyor.

Şimdiye kadar ilimizde yaşayan bir çok ailenin dertlerine derman olan, sıkıntılarına çare olan Kızılay yine mağdur ailelerimizin elinden tutarak umut oldu. Yalnız yaşayan ve kaldığı evden ev sahibi tarafından çıkarılan bir kişinin ve yine beş çocuğu ile birlikte ev sahibi tarafından sokağa atılacak başka bir kişinin yardımına Kızılay koştu. Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale İl Başkanı Mustafa İŞLER şunları söyledi ; “Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi olarak göreve geldiğimizden bu yana kadar gece gündüz demeden ailelerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Nerede bir mağdur aile görsek kendi ailemizin bir ferdiymiş gibi yardımına koştuk. Kızılay Kırıkkale İl Başkanı olarak bu inanç doğrultusunda kimseye dil, din, ırk demeden yardım elini uzattım. Bu haftada yine mağdur kardeşlerimizin elinden tuttuk.

370437560-280797971365417-9115360638726896814-n64130.jpg

“ KARDEŞİMİZİN DIŞARDA KALMASINA RAZI OLMADIK “

Yalnız yaşayan garip bir kardeşimiz. Yıllarca eşinden şiddet görmüş ve kimseye diyememiş. Sonunda kocasının şiddetinden kurtulan kardeşimiz bu kez de ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafın dan dışarı atılacakmış. Kardeşimizin bu haline kayıtsız kalmadık. Kardeşimizin babasından kalan evin içinin tamirini ve boyasını yaptırarak kardeşimize teslim ettik.

“ Evi tamir edilen mağdur aile Kızılay’ın yaptığı yardımlar karşında duygulanarak şunları söyledi. “Ben tek başıma yaşıyorum. Yıllarca eşimden şiddet gördüm. Çok şükür ki ondan kurtuldum. Ama şimdi de maddi sıkıntılar peşimi bırakmadı. Kirasını ödeyemediğim evimden ev sahibi çıkmamı istiyordu. Kızılay’a gelerek Başkanımız Mustafa İŞLER’e durumumu anlattım. Benimle bir baba gibi ilgilendi. Hemen görevli arkadaşlara talimat vererek babamdan kalma ev için tamirat ve boyasını yaptırdı. Kızılay Başkanımızın bu ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

“ EV SAHİBİ TARAFINDAN DIŞARI ATILACAK KARDEŞİMİZİN BABASINDAN KALMA VİRANE EVİN TAMİRİ YAPTIRILMASI İÇİN YARDIMINIZA İHTİYACIMIZ VAR “

Kızılay olarak devamlı yardımına koştuğumuz bir kardeşimiz. Onunda durumu aynı. Kocası hapiste 5 çocuğu var. Oturduğu evlerin kira parasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından sokağa atılacak. Kızılay gelerek yardım isteyen kardeşimiz babasından kalma viran halde ki evde oturmak istiyor. Kızılay olarak bizden bu evi tamir etmemizi istiyor. Bu çocuklar bu kardeşimiz açıkta kalmasın istiyoruz .

 MUHABİR
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.