Kırıkkale’nin tarımsal verileri konuşuldu

Kırıkkale’nin tarımsal verileri konuşuldu

Tarım ve Orman Bakanlığı birim ve kuruluşları arasındaki koordinasyon sağlanarak işbirliğinin artırılması amacıyla her ay gerçekleştirilen toplantılar devam ediyor. Toplantılarda Kırıkkale’nin tarımsal verileri masaya yatırılarak değerlendirme yapılıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı birim ve kuruluşları arasındaki koordinasyon sağlanarak işbirliğinin artırılması amacıyla her ay gerçekleştirilen toplantıların bir yenisi İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş’in ev sahipliğinde yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürleri koordinasyonunda Bakanlığa Bağlı/İlgili kurumların İllerdeki yöneticileri ile aylık periyotlarla ve her ay farklı bir birimin ev sahipliğinde bir araya gelerek İstişarelerin yapıldığı bu ayki toplantıya, Kırıkkale Orman İşletmesi Müdürü Atilla Yılmaz , Kırıkkale Toprak Mahsulleri Ofisi Başmüdürü Tuncay Akgöl, Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Bahadır Gürleyik, Kırıkkale Devlet Su İşleri 56. Şube Müdürü Serkan Bostancıoğlu , TKDK Uzmanı Canbek Aksoy katıldı.

Toplantıda; Kırıkkale’nin TKDK kapsamına alınmasının üreticiye sağlayacağı faydaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Başlıca sağlayacağı hizmetler; finansal destekler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, tarımsal projelerin desteklenmesi ve çiftçilerin üretim kapasitelerinin artırılması için altyapı yatırımları gibi konuların irdelendiği toplantıda İl Müdürü Ateş, çiftçiye yarar sağlayacak olan proje için hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

 İNTERNET EDİTÖRÜ
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.