Kırıkkale'nin gözde mahallesi adeta köye döndü

Kırıkkale'nin gözde mahallesi adeta köye döndü

Kırıkkale’nin en gözde mahallesi olan Osmangazi'de altyapı ve üstyapı yetersizliği vatandaşı canından bezdirdi. Yazın susuz kaldıklarını, ve tozdan dolayı çamaşır bile kurutamadıklarını belirten mahalle sakinleri, "Burası adeta köy oldu" dedi.

Kırıkkale Belediyesi’nden hizmet alamadıklarını iddia eden Osmangazi Mahallesi sakinleri açıklama yaparak Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya seslenerek kendisine ulaşamadıklarını dile getirdiler.

Mahallenin artık köy haline döndüğünü belirten mahalle sakinleri, “Kırıkkale’nin en bakımsız , en garip , en itilmiş kenar mahallesi ( köyü ) Osmangazi Mahallesi sakinleri olarak haykırıyoruz. Yeter artık ! Osmangazi Camii önünden Kırıkkale Fen Lisesi ‘ ne giden Erenler Caddesi’nin aşağı yukarı 500 metrelik kısmının asfaltlanmasını sayın Başkan ve yetkililerden istiyoruz. Başkanımıza seçim çalışmaları nedeniyle makamında ulaşamıyoruz o sebeple yerel basınımız aracılığı ile buradan Başkanımıza sesleniyoruz. İmam Hatip Lisesi , Fen Liseleri , Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi , özel okulların olduğu kısacası okullar bölgesi diye tabir edilen bu bölgeden gün içerisinde okul servisleri de dahil olmak üzere yüzlerce araç geçmektedir. 6 ay kadar önce yola döşenen mıcır nedeniyle gün içerisinde yolumuz çok fazla tozumakta, her bir aracın geçmesi akabinde havada inanılmaz bir toz bulutu oluşmakta ve göz gözü görmemektedir. Bizler mahalle sakinleri olarak daha önceleri de mütemadiyen yaşadığımız bu rezalete artık bir son verilmesini istiyoruz. Erenler Caddesi sakinleri olarak evimizin camlarını açamaz , bahçemize çıkamaz olduk” şeklinde konuştular.

osmangazi-mahallesi-1-001.jpeg

ASFALT SÖZÜ TUTULMADI

Mahalle sakinleri Mehmet Saygılı tarafından verilen Osmangazi Mahallesi’nin tamamının asfaltlanacağı sözünün tutulmadığını dile getirdi. Başkanın daha önce vermiş olduğu asfalt sözünün havada kalmayacağını ve mahallenin bu bölümünün en kısa sürede asfaltlanacağını mahalle sakinleri olarak ümit ettiklerini belirttiler. Ayrıca Başkan Mehmet Saygılı’yı Cuma namazında Osmangazi Camii’nde namaz kılmaya ve mahalle sakinleriyle çay içmeye beklediklerini söylediler. Mahalle sakinlerinden emekli işçi Yasin Yıldız ise, “ Eşim daha yeni kalp ameliyatı oldu. Geçen arabaların kaldırdığı toz yüzünden bahçemde dolaşmaya çıkaramıyorum. Adeta bahçeli evimde evde mahsur kaldık. Yetkililerden tek dileğim mahallemizin en kısa süre içerisinde asfaltlanması” dedi.

osmangazi-mahallesi-2-001.jpeg

ASTIM HASTASI TORUNUNU TOZDAN DIŞARI ÇIKARAMIYOR

Emekli öğretmen Emin Dağdelen, mahalledeki toz yüzünden astım hastası torununun bahçeye çıkamadığını, Pencereleri havalandırmak için bile açamadıklarını belirtirken, “Ağaçlarımdan çiçeklerime balkonumdan garajıma her yer toz içerisinde. Başkanımız bir kahvemizi içmeye gelirse kendisi de bu vahim duruma şahitlik edecektir” ifadelerine yer verdi.

​“BAHÇEDE ÇAMAŞIR KURUTAMIYORUZ”

Emekli Mühendis olan ve Osmangazi’de ikamet eden Mehmet Çevik şöyle konuştu, “Eşimin çeşitli rahatsızlıkları var ve hasta. Ailemle bahçemde oturamaz haldeyiz. 500 metrekare bahceli müstakil evimde her yere asıp kurutabileceğim çamaşırlarımı belediyemiz sayesinde oluşan toz bulutu yüzünden satın aldığım kurutma makinesinde kurutuyorum. Bu sorunumuzun ivedilikle halledilmesini istirham ediyorum başkanımızdan” dedi.

​​​​​​​osmangazi-mahallesi-3.jpeg​​​​​​​

​​​​​​​OKULLARIN ZİL SESLERİ ÇOK YÜKSEK

Emekli Polis Salih Yurtoğlu ise, “Komşularım Mehmet Emin Bey, Yasin Bey ve de Mehmet Çevik Beyefendilerin şikayetlerine olduğu gibi katılmakla birlikte okulların zil seslerinden de son derece rahatsız olduğumu belirtmek isterim. Emekliliğin tadını çıkaracağımız şu günlerde adeta mesai yaparcasına zil sesiyle uyanıp zil sesiyle uyuyoruz. Çocuklarımız , evlatlarımız memleketimiz ve bizler için elbette çok önemli ve de kıymetli lakin bu okullar ülkemizin en güzide okulları ve burada okuyan çocuklarımızda yetişkin ve olgun çocuklar , bu okullarda okuyan evlatlarımız için zilin gereksiz olduğu kanaatindeyim. Yaptığım yurt dışı seyahatlerde okullarda zil sesi hiç duymadım. Bizim çocuklarımızda sorumluluklarını bilen çocuklardır diyor okul idaremizin ve de Milli eğitim yetkililerinin gereğini yapacağını ümit ediyorum.

osmangazi-mahallesi-4-001.jpeg​​​​​​​

CAMİ CEMAATİ’DE DURUMDAN ŞİKAYETÇİ

Mahalle sakini Mustafa Gültekin ve cami cemaati de aynı şeylerden şikayetçi olduklarını dile getirerek şu ifadelere yer verdiler: “ Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gün içerisinde bu tozları yutarak gezmelerine vicdanım elvermiyor. Başkanımızın bu sesimize kulak vereceğine ve gereğini yerine getireceğine inancım tamdır.” Namaza gidip gelirken kıyafetlerinin saçlarının başlarının toz içerisinde kaldığını dile getiren cemaat camiinin doğru düzgün havalandırmasını yapamadıklarını ve bu konuda çok muzdarip olduklarını dile getirdiler.

​​​​​​​

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum