Kırıkkale'nin değerli projesi! Başarısı dünya ortalamasının üzerinde

Kırıkkale'nin değerli projesi! Başarısı dünya ortalamasının üzerinde

Kırıkkale Valiliği koordinesinde yürütülen 'Huzurköy Projesi' dünya ortalamasının üzerinde bir başarı ile madde bağımlısı bireyleri rutin tedavilerinin yanı sıra farklı etkinliklerle yeniden hayata bağlıyor.

Kırıkkale’nin önemli projelerinden birisi olan Huzurköy madde bağımlısı bireyleri adeta yeniden hayata döndürüyor. Burada projeden faydalanarak tedavi olanlarda başarı oranı oldukça yüksek. Bu oran dünya ortalamasının da üstünde.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Türkiye'de böyle bir projenin olmadığına değinerek, bu işe çok önem verdiğini, topluma çok faydalı bir proje olduğunu ifade etti.


Projeden 123 gün kadar faydalanan ve mezun olan Murat isimli vatandaşımız, sunulan bu fırsattan dolayı Vali Tekbıyıkoğlu’na teşekkür etti. Proje yöneticisi Ziya Bilgin "Sizden önce Huzurköy emekliyordu. Sizinle birlikte koşmaya başladı. Desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz." dedi.

Projeden faydalanan 37 vatandaşımızdan proje sonrası temiz kalma oranının %80 civarında olduğu, dünya ortalamasının ise %6 civarında olduğu ve ortalamanın çok üstünde bir başarının olduğu bilgisini aktaran proje yöneticisi Ziya Bilgin ve personeller vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Günün anısına valiye desteklerinden dolayı projeden faydalanan vatandaşlar tarafından yapılan Çini porselen hediye edildi.

dsc-2720.jpg

HUZUR KÖY PROJESİ NEDİR?

Kırıkkale Valiliğince hayata geçirilen "Huzur Köy" projesiyle madde bağımlısı gençler, rutin tedavilerinin yanı sıra farklı etkinliklerle yeniden hayata bağlanıyor.

Özel güvenlik önlemlerinin alındığı, hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte inşa edilen "Huzur Köy", Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi'nde (AMATEM) arındırma tedavileri tamamlandıktan sonra 6-12 aylık temiz kalma sürecine giren bağımlılara hizmet verecek.

Uyuşturucu kullanan 19 yaş ve üzeri bireylerin tedavi edilerek hayata daha hızlı katılmalarını sağlamak amacıyla hizmet verecek merkez, çevre illerden de hasta kabul ediyor.

İş atölyelerinden seraya, halı sahadan fitness salonuna kadar pek çok imkana sahip merkezde, bağımlı gençler, tedavilerinin yanı sıra farklı etkinliklerle hayata yeniden tutunuyor.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.