Kırıkkaleliler sadece bu alanlarda piknik yapabilecek

Kırıkkaleliler sadece bu alanlarda piknik yapabilecek

Kırıkkale Valiliği, 2024 yılı orman yangınları ile mücadele komisyonu toplantısında alınan karara göre piknikte ateş yakmanın serbest olduğu alanlar kısıtlandı. Sadece belirli alanlarda ateşli piknik yapılabilecek.

Kırıkkale genelinde vatandaşların ateşli piknik yapabileceği alanlar kısıtlandı. Kırıkkale Kırıkkale Vali Yardımcısı Ferhat Özen başkanlığında yangınlarla mücadele komisyonu toplanarak yeni kararlar aldı.

KIRIKKALE'DE ATEŞLİ PİKNİK ALANLARI KISITLANDI

Yangın riski teşkil edecek durumlar için kent genelinde bir takım önlemler alındı. Orman giriş çıkışların belirli tarihlerde yasaklanmasıyla beraber ateş yakılabilecek alanlarda belirlendi. Piknikçileri ilgilendiren bu önemli karara göre artık her gölgede mangal ve semaver için ateş yakılamayacak.

untitled-1.jpg

Komisyonda yapılan görüşme neticesinde Kırıkkale Valiliği tarafından şu açıklama yapıldı: "Farklı bir karar alınmadığı sürece, Kırıkkale'de ateşli piknik yapılabilecek yerler; Kırıkkale Millet Ormanı, Bahşılı Mesire Yeri, Çelebi Cennet Çeşmesi Mesire Yeri, Karaahmetli Tabiat Parkı ve belediyelerce belirlenen piknik alanlarındaki ateşli piknik açısından risk teşkil etmeyen alanlardır"

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.