Kırıkkale'de tatil başladı, öğrenciler Bilim Merkezi'ne koştu

Kırıkkale'de tatil başladı, öğrenciler Bilim Merkezi'ne koştu

Kırıkkale Belediyesi tarafından inşa edilen Bilim Merkezi ara tatilde öğrencilerin ilk durağı oldu. Bu merkezde öğrenciler çeşitli etkinliklerle, bilimi ve günlük yaşam içerisinde merak ettikleri konuları öğreniyorlar.

Kırıkkale Belediyesi kente inşa edilen ASELSAN destekli ve İç Anadolu’nun en büyük bilim merkezi olan Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi ara tatilde öğrencilerin yeni okulu oldu.

1-2.jpg

ÇOCUKLAR BİLİM MERKEZİNE KOŞTU

Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi'nde ara tatilde düzenlediği etkinliklerle aileleri ve öğrencileri bilimle buluşturuyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı bu merkezde çocukların bilim ile tanıştıklarını, bu sayede çocukların yıl boyunca dolu dolu bilimsel etkinlikle tanıştığını söyledi.

Başkan Saygılı Kırıkkale’de yüzlerce ailenin tatillerde çocuklarıyla birlikte Bilim Merkezi'ne gelerek birçok farklı etkinliğe katıldıklarını belirtti. Özellikle 5-9 yaş arası öğrencilerimiz için düzenlediğimiz faaliyetlerimiz dolu dolu geçiyor" dedi.

2-2.jpg

5-9 yaş aralığındaki çocukların atölyelerde hem eğleniyor, hem öğreniyor. Gözlem Kulesi'nde teleskop ile güneş gözlemi yapan öğrenciler; bilimsel etkinliklerle projeler ortaya çıkarıyor. Öğrenciler, Bilim Merkezi'nde katılıkları etkinlikler ile günlük hayatın içerisinde merak ettikleri konuları da açığa kavuşturmuş oluyorlar. Aileler, hafta içi 13.00-16.00 saatleri arasında 5-9 yaş grubu için ayrı düzenlenen bilimsel etkinliklere ücretsiz katılabiliyor.

4-1.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.