Kırıkkale'de SMA hastası Yiğit Hamza'ya büyük destek

Kırıkkale'de SMA hastası Yiğit Hamza'ya büyük destek

Kırıkkale'de Söz Bilim Akademisi'nden Kırıkkale'nin tek SMA hastası Yiğit Hamza'ya Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Gerçekleştirilen etkinliğin gelirinin tamamı Yiğit Hamza'nın hesabına aktarıldı.

Kırıkkale'de, Söz Bilim Çocuk Akademisi, şehrin tek SMA hastası Yiğit Hamza Demir için özel bir etkinlik düzenledi. Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Bubble Show gösterisi, Yiğit Hamza'nın yardım kampanyasına destek olmak amacıyla düzenlendi. Etkinliğe Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Özel Kalem Müdürü Süleyman Kaplan telefonla bağlanarak destek verdi.

sma.png

70 BİN TL'YE YAKIN ÜCRET, YİĞİT HAMZA DEMİR'İN HESABINA AKTARILDI

Etkinlik sonucunda toplanan yaklaşık 70 bin TL'ye yakın ücret, Yiğit Hamza Demir'in hesabına aktarıldı. Kırıkkale Söz Bilim Çocuk Kreşi Müdüresi Aygül Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, etkinliğin valilik onaylı bir yardım kampanyası olduğunu belirtti. Gösteriye katılanların ve etkinliğe destek verenlerin sayesinde bu önemli yardımın gerçekleştirildiğini ifade etti.

yigit-001.png

HER ŞEY YİĞİT HAMZA İÇİN YAPILDI

Yılmaz, etkinlik için bir ay boyunca dışarıda satış yapan bir kadın grubunun Yiğit Hamza için örgü çalışmaları yaparak gelir elde ettiğini ve bu geliri bağışladıklarını aktardı. Ayrıca, velilerin evlerinde hamur işleri yaparak satışa sunarak kampanyaya destek verdiğini vurguladı. Konuşmasında, "Koşulsuz sevgi atölyesi" adını verdikleri topluluğa ve etkinliğe katılan herkese teşekkür eden Yılmaz, her şeyin Yiğit Hamza için yapıldığını belirtti.

screenshot-1.png

YILMAZ: " HER ŞEY YİĞİT HAMZA'LAR YAŞASIN DİYE"

Kırıkkale Söz Bilim Çocuk Kreşi Müdüresi Aygül Yılmaz yaptığı konuşmasında ; “Kırıkkale'mizin tek SMA hastası Yiğit Hamza Demir in valilik onaylı yardım kampanyasına destek vermek için Kırıkkale il kültür merkezinde çocuklarımız için Bubble show gösterisi düzenledik ve tüm gelirini Yiğit Hamza Demir e bağışladık. Telefon ile de arayarak destek aldık toplamda 70 bine yakın mebla toplandı.. Dışarda satış yapan bir kadın gurubu bir ay boyunca Yiğit Hamza için örgü yaptılar sattılar. Koşulsuz sevgi atölyesi adını verdikleri topluluğa çok teşekkür ederiz… Kıymetli velilerimiz evlerinde hamur işleri yaparak orda satmamıza destek oldular. Hem velilerimiz hem sosyal medya dan duyarak etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür ederiz. Her şey Yiğit Hamza'lar yaşasın diye ” şeklinde konuştu.

tel.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.