Kırıkkale'de mahkemeden satılık arsa

Kırıkkale'de mahkemeden satılık arsa

Kırıkkale Tepebaşı Mahallesi'nde bulunan 413,00 m2 yüzölçümlü arsa mahkeme tarafından satışa çıkartıldı.

Kırıkkale 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu Tepebaşı Mahallesi'nde bulunan konut imarlı arsayı icradan satışa çıkardı.

Elektrik, su, yol gibi her tür belediye hizmetlerinden yararlanan arsa 3.727.293 ₺ muhammen bedelle satışa çıkartıldı. Kırıkkale İli Merkez İlçesi Kurtuluş 2.Kısım Mahallesi 1229 ada 5 parselde yer alan taşınmaz için ilk ihale 2 Kasım'da ikinci ihale ise 14 Aralık'ta yapılacak. İhaleye başvurmak isteyenler belgeleriyle birlikte mahkemeye başvurabilecek.

KIRIKKALE'DE MAHKEME SATIŞA ÇIKARDI

Kırıkkale İli Merkez İlçesi Kurtuluş 2.Kısım Mahallesi 1229 ada 5 parselde yer alan taşınmaz 413,00 m2 yüzölçümlü arsa vasfındadır. Taşınmazların arazisi düz bir topografyaya sahiptir. İmar planı içerisinde bulunmakta olup, yapılaşmanın orta yoğun olduğu bölgede bulunmaktadır. Elektrik, su, yol gibi her tür belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz imar planında TAKS 0,40 KAKS 1 60 ayrık nızam 4 kat ve Hmax 12,50 olarak planlanmıştır. Konum olarak Hükümet Konağına 1500 mt, Cumhuriyet meydanına 1000 mt, Adliye Binasına 1500 metre, en yakın Hastaneye 2500 metre, Otogara 2500 mt mesafede yer almaktadır. Merkeze yaklaşık 1000 mt. Mesafededir. Günlük ihtiyaçların yakın çevreden kolayca karşılanabileceği merkezi bir konumda bulunmaktadır. Taşırımaz çevresindeki yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu, yeni yapıların ve eskı yapılarm beraber bulunduğu ve yeni yapıların gayrimenkul değerlerinin prim kabiliyetlerinin yüksek seviyede ölduğu bir konumdadır. Genellikle 3+1 kullanımlı taşınmazlar talep görmektedir Etrafında okul cami, park vb. yerler bulunmaktadır. Alt yapısının ikmal edilmesi ulaşımının kolay olması, arsa vasfında olanlar şehir merkezinde ve imar planı içinde bulunması degerıne etkıyen olumlu unsurlar olarak değerlendirilmiştir. Parsel üzerinde yığma sistemli olarak inşa edilen bina 2-katlı olup, yaklaşık olarak 35-40 yıllık olduğu, bina giriş kapısı demir doğrama, dış cephesi sıvalı ve boyalı, daire iç cephesi sıvalı ve boyalı, oda zemin kaplamaları laminant parke, ıslak zeminler duvar ve zemin kaplaması seramik, oda kapıları ahşap doğrama, giriş kapısı demir kapı, pencere doğramaları pvc pimapen, mutfak dolaplı ve mermer tezgahlı, ahşap çatı Üzeri kiremit kaplamalı vaziyettedir. Bağımsız bölümlerden zemin kat ve 1. kat 75,00 m2 alanlıdır. Parsel üzerinde betonarme sistemli olarak inşaa edilen bina 2 katlı olup, yaklaşık olarak 35-40 yıllık olduğu, bina giriş kapısı demir doğrama, dış cephesi sıvalı ve boyalı, daire iç cephesi sıvalı ve boyalı, oda kapıları ahşap doğrama, giriş kapısı demir kapı, pencere doğramaları ahşap, mutfak dolaplı ve mermer tezgahlı, ahşap çatı üzeri kiremit kaplamalı vaziyettedir. Bağımsız bölümlerden zemin kat ve 1. kat 90,00 m2 alanlıdır. Parsel içerisinde 3,00 m? oturuma sahip tuvalet yapısı bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz üzerinde 31-35 yaşlarında 1 adet kayısı ağacı, 26-30 yaşlarında 1 adet ceviz ağacı, 21-25 yaşlarında 1 adet kayısı ağacı ve 11-15 yaşlarında 1 adet kayısı ağacı olduğu tespit edilmiştir. 413 m2 yüzölçümü.
Adresi : Kırıkkale ili Merkez ilçesi Kurtuluş 2. Kısım Mah. 1229 Ada 5 Parsel
Kıymeti : 3.727.293,76 TL - KDV Oranı : %20 - Kaydındaki Şerhler: Tapu kayındaki gibidir.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.