Kırıkkale'de İl Su Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Kırıkkale'de İl Su Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas başkanlığında Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Saltuk Buğra Fındık'ın katılımıyla İl Su Kurulu Toplantısı düzenlendi. Toplantıya çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas başkanlığında Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Saltuk Buğra Fındık'ın ve kurum temsilcilerinin katılımlarıyla İl Su Kurulu Toplantısı düzenlendi.

toplanti1.jpg

TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM SAĞLANDI

Toplantıya Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, kurum amirlerinden; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 56. Şube Müdürlüğü, İller Bankası Ankara Bölge Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, Kırıkkale Belediyesi, Ticaret Odası Başkanlığı temsilcileri ile Tarım ve Orman Bakanlığı Daire başkanı ve teknik personeller katıldı.

toplanti.jpg

KIRIKKALE'NİN SU KAYNAKLARININ KORUNMASI VE YÖNETİMİ ELE ALINDI

31 Ocak 2023 tarihinde başlatılan Ulusal Su Verimliliği Seferberliği çerçevesinde, Kırıkkale'nin su kaynaklarının korunması ve yönetimi ele alındı. Toplantıda, yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının korunması, su tüketiminin azaltılması gibi konular ele alındı. Emine Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleşen seferberlik kapsamında, 81 ilde İl Su Kurulları oluşturuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.