Kırıkkale'de geri dönüşüme büyük katkı

Kırıkkale'de geri dönüşüme büyük katkı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barınan öğrenciler İl Müdürlüğünce koordine edilen kurslarda boş zamanlarını değerlendirerek el becerilerini geliştiriyorlar.

Kırıkkale Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan üniversite öğrencileri İl Müdürlüğünce açılan İşaret Dili Kursu, Resim Kursu, Bilgisayar Kursu, Hızlı Klavye Kursu, Ahşap Boyama Kursu ve Diksiyon Etkili Konuşma Kurslarına katılım sağlayarak derslerinden arda kalan zamanlarını değerlendiriyorlar. 1600 öğrencinin eğitim aldığı kurslarda görevli eğitmenler yapılan çalışmaların sergiler düzenlenerek katılımcıların beğenesine sunulacağını ifade etti. Yurtta barınan öğrencilerin boş zamanlarını daha verimle geçirmeleri için amaçlanan sportif ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlenen kurslarda öğrencilerin hünerli ellerinden sanata dönüşen çalışmalara ilgi yüksek oluyor.

68fb3af7-4dc9-46e7-bc1c-c94e62211ba0.jpeg

Öğrencilerin boş vakitlerini, kendilerini geliştirmek için değerlendirdiğini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, “Bu kurslar bakanlığımız programı bünyesinde veriliyor. Kurslarda geri dönüşüm malzemelerinden elde edilen plastikler ve benzeri malzemelerden oyuncak, süs eşyaları, tepsiler, şekerlikler, anahtarlıklar ve benzeri objeler yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu kurslar sayesinde boş zamanlarını burada kendilerini geliştirerek geçiriyorlar. Yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz ile her fırsatta bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinlerken, aynı zamanda bu faaliyetlerimize de katılmaları hususunda tavsiyelerde bulunmaktayız” dedi.

54b9617b-0eb2-4262-ab2e-a4c3353e6dab.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.