Kırıkkale Üniversitesi'nden Gururlandıran başarı

Kırıkkale Üniversitesi'nden Gururlandıran başarı

Kırıkkale Üniversitesi 2023 yılında THE’da Times Higher Education (THE) tarafından belirlenen 2024 Dünya Üniversite Sıralamalarında bu yıl da 1501+ bandında yer aldı.

2023 yılında THE’da ilk kez sıralamaya giren Kırıkkale Üniversitesi ile birlikte, bu yıl 108 ülke ve bölgeden 1904 üniversite sıralamada yer almayı başardı. Bu kurumlara ek olarak veri sağlayan ancak sıralamada yer almak için uygunluk kriterlerini karşılayamayan 769 üniversite daha “raportör” statüsüyle listelendi. Türkiye’den yetmiş beş üniversite sıralamada yer alırken yirmi iki üniversite de raportör olarak listelendi.

ARAŞTIRMA ALANINDA YÜKSEK BAŞARI

Bu yılki sıralamada, 2673’ten fazla kurumdan veri toplandı ve 16.5 milyon araştırma yayınında 134 milyondan fazla atıf incelendi. Ayrıca, dünya çapında 68.402 bilim insanından toplanan anket cevapları analiz edildi. Dünya Üniversite Sıralamaları, her biri yükseköğretimde mükemmelliğin önemli bir alanını temsil eden 5 başlık altında değerlendirmelere göre oluşturuldu. Öğretim (Teaching), Araştırma (Research), Atıflar (Citations), Sanayi geliri (Industry income) ve Uluslararası görünüm (International outlook). Kırıkkale Üniversitesi en yüksek sıralaması 873.sırada yer aldığı Araştırma (Research) başlığı oldu.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.