Kırıkkale Üniversitesi Türkiye Innovation Week 2023’e Katıldı

Kırıkkale Üniversitesi Türkiye Innovation Week 2023’e Katıldı

Kırıkkale Üniversitesi, bu yıl düzenlenen Türkiye Innovation Week’te stant kurdu. Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Tuncay Şimşek ve Öğretim Görevlisi Gökhan Ünlü geleceğin ihtiyaçlarına yönelik yapılan çalışmaları anlattı.

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük inovasyon buluşması olan ‘Türkiye Innovation Week 2023’ (TIW 2023) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşti. Düzenlenen bu etkinlikte Kırıkkale Üniversitesi de stant kurdu.

rte.jpeg

GELECEĞİN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK BİLGİLER VERİLDİ

Bu sene 10’uncusu düzenlenen ‘Türkiye Innovation Week’te Kırıkkale Üniversitesi'nin açmış olduğu stantta; Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Tuncay Şimşek ve Öğretim Görevlisi Gökhan Ünlü geleceğin ihtiyaçlarına yönelik fikirler ve yapılan çalışmalar hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.

kku.jpeg

ETKİNLİKTE İLHAM VERİCİ FİKİR VE YENİLİKÇİ ÜRÜN SERGİLENDİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde yapılan etkinlikte yenilenebilir enerji kaynaklarından gıda ve tarım teknolojilerine, sağlıkta çığır açan çalışmalardan yeni nesil eğitim teknolojilerine, yapay zekâ ve otomasyondan finansal teknolojilere kadar birçok konu hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca fikirden ürüne dönüşme sürecinde verilen hizmetler anlatıldı. Etkinlik kapsamında ayrıca sektördeki büyük ölçekli sorunlara çözüm getirecek çok sayıda proje, ilham verici fikir ve yenilikçi ürün sergilendi.

robot-kopek.jpeg

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.