Kırıkkale TSO’dan kadınlara duyuru

Kırıkkale TSO’dan kadınlara duyuru

2022 yılında başlatılan ve bu yıl Cumhuriyetin 100.kuruluş yıl dönümü münasebetiyle 2.yapılacak olan “Türkiye’nin girişimci kadın gücü yarışması” başvuruları devam ediyor. Başvurular3 Kasım’da sona erecek.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası 2.yapılacak “Girişimci kadın gücü yarışması” için duyuruda bullundu. Yarışma için başvuruların devam ettiğinin hatırlatıldığı duyuruda, son başvuruların 3 Kasım’da sona ereceği bildirildi. Her yıl tekrarlanması planlanan yarışma ile listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü̈ üstlenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikâyeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedefleniyor.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası sosyal medya paylaşımda konuya ilişkin şu açıklamalar yer verildi. “TOBB’dan Odamıza iletilen yazıda; ülkemizin en yaygın ve büyük kadın girişimcilik ağı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu himayelerinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde 2022 yılında "Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması" başlatıldığı belirtilmektedir.

Her yıl tekrarlanması planlanan "Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü̈ Yarışması’nın, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında ikincisi gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü̈ Yarışması, "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" ve "Girişimci Kadın Gücü̈" olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. Girişimci Kadın Gücü̈ kategorisine sadece girişimci kadınlar başvurabilecek olup "En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci", "En Çevre Dostu Kadın Girişimci", "En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci", "İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci" kriterlerinde ödüllerini alacaklardır.

"Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorisine ise tüm şirketler müracaat edebilecektir. Başvurular https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr/ linkinden 3 Kasım 2023 tarihine kadar yapılabilecektir. 19 Kasım 2023 Dünya Kadın Girişimciler Günü̈'nde Birlik Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile listeye girmeye hak kazanan şirketler ödüllerini alacaktır. Bu kapsamda Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü̈ Yarışması'nı ilgilenebilecek üyelerimizin bilgilerine sunarız. “

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.