Kırıkkale EBS Türkiye geneli yarışma düzenledi

Kırıkkale EBS Türkiye geneli yarışma düzenledi

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Şahin, ‘Asrın Felaketi, Dayanışmanın Tarihi’ temalı deneme yarışması düzenledi.

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Şahin, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen asrın felaketi büyük deprem sonrasında insanların daha da duyarlı olması ve bilinçlenmesi için sendika tarafından ‘Asrın Felaketi, Dayanışmanın Tarihi’ temalı deneme yarışması düzenlendi. Murat Şahin bütün vatandaşların bu yarışmaya katılması gerektiğini söyledi.

murat-sahin-1.jpg

"ASRIN FELAKETİ, DAYANIŞMANIN TARİHİ” TEMALI DENEME YARIŞMA DÜZENLENDİ

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Şahin düzenlenen yarışma hakkında: “Depremlerde ortaya çıkan acı tabloların gelecekte yaşanmaması için tecrübelerimizi kayıt altına alarak gelecek nesillere aktarmak, iyi örnekleri yaygınlaştırmak, böylece toplumsal bilinci ve duyarlılığı artırmak amacıyla “Asrın Felaketi, Dayanışmanın Tarihi” temalı deneme yarışması düzenliyoruz" dedi.

6 Şubat'ta 11 ilimizde gerçekleşen asrın felaketi büyük depremleri herkese birçok açıdan yeni görevler yükledi. Bir deprem bölgesinde yaşadığımız bilinci alınması gereken sorumluluk ve depremlerde yaşanan acı tabloların bir sonraki senelerde tekrar yaşanmaması yaşanan tecrübeleri kayıt altına alınması ve duyarlılığı arttırmak gerektiğini vurgulayan Murat Şahin tarihe bir not düşülmesi gerektiğini söyledi.

18 YAŞINI DOLDURAN HERKESİN KATILABİLECEK

Murat Şahin konuşmasının devamında: “Asrın Felaketi, Dayanışmanın Tarihi” temalı bir deneme yarışması düzenledik. Türkiye genelinde 18 yaşını dolduran herkesin katılabileceği yarışmanın sonuçları Malatya’da düzenlenecek ödül töreniyle duyurulacak ve jüri tarafından uygun bulunan denemeler kitap olarak yayımlanacak" ifadelerini kullandı.

Afetler karşısında toplumsal bilinci ve farkındalığı artırmayı hedeflediği yarışmada birinci olacak eser sahibine 25 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye 15 bin TL ve Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 10 bin TL ödül verileceği açıklandı. Son katılım tarihi 6 Ocak 2024 olan yarışmanın detaylarına https://ebsyarisma.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.