Kazan Yahşihan için projelerini anlattı

Kazan Yahşihan için projelerini anlattı

Yahşihan Belediye Başkan Aday Adayı Umut Kazan, basın mensupları ile bir araya gelerek Yahşihan için projelerini anlattı.

Kırıkkaleli basın mensuplarına kendisinden ve Yahşihan’a neden aday adayı olduğundan bahseden Umut Kazan, “Yahşihan, Kırıkkale’nin en büyük ilçesi. Kırıkkale’nin batıya açılan kapısı. Çok kadim ve değerli bir ilçe. Son 2 yıldır Yahşihan’da ikamet ediyorum. Kırıkkale Üniversitesi mezunuyum yani burada öğrenci olarak da yaşadım. Babam, 90’lı yıllardan beri Yahşihan’da yaşıyor. Buraya yabancı değilim. Burayı tercih etmemizin sebebi, Yahşihan’a hizmet etmek ve kalıcı eserler bırakmak.” dedi.

“Kamuoyu Yoklamaları Yaptık”

Tüm bölgeler için kamuoyu çalışmaları yaptıklarını belirten Kazan, “Yahşihan için fizibilite çalışması yaptık. İlçede farklı demografik yapıya sahip bölgeler var. Tüm bölgeler için kamuoyu yoklamaları yaptık, daha önceki dönemlerde seçmenlerin beklentileri nelermiş onları araştırdık. Tüm istatistikler elimizde mevcut. Aday adaylığımızı açıklayalı çok uzun zaman olmadı. Önümüzdeki günlerde yeniden kamuoyu yoklaması yapacağız.” dedi.

kazan-yahsihanin-sorunu-gozle-gorulur-derecede-4.jpg

“Yollar Kullanımaz Durumda”
İlçedeki sorunların gözle görülür derecede olduğunu ve bu durumun oradaki halk için büyük talihsizlik olduğunu dile getiren Umut Kazan, “İlçenin eksikliklerini görmek için çok detaylı bakmaya gerek yok. İlçeyi birkaç gün gezdiğiniz zaman eksiklikler gözle görülüyor. İlk tespitimiz yol sorunu. Yahşihan TOKİ’nin yolları çok kötü. Yenişehir bölgesinin yolları kullanılamaz durumda. İlçede yollara yatırım yapılan tek bölge Podium bölgesi. Ancak yatırım yapılan yerlerde de ciddi anlamda sorun var. İlçede insanlar, tozdan ve çamurdan pencerelerini açamıyor. Yeni Sanayi Sitesi’nde esnafla sohbet ettik. Oradaki esnaflar da aynı şeyleri söylüyor. Yol sorunu dışında özellikle Podium bölgesinde yeşil alan sorunu var. Binalar iç içe geçmiş durumda. Öte yandan 2023 yılındayız ve su sorunu halen devam diyor. Yahşihan Belediyesi’nin Kırıkkale Belediyesi’ni suçladığı, Kırıkkale Belediyesi’nin Yahşihan Belediyesi’ni suçladığı bir su sorunu var ve bu durum orada oturan halka çok büyük talihsizlik.” dedi.

“Bölge İkiya Ayrılmış Durumda”
İlçede siyasi bir kavganın olduğunu ve durumun da bölgeyi ikiye böldüğünü belirten Kazan, “Belediyede önceki yıllardan beri siyasi olarak bir kavga var. İki taraf da birbirine karşı. Daha önce birbirlerine karşı bir husumet beslemişler ve bu durum bölgeyi ikiye ayırıyor. Belediyelerde işten çıkarmalar yaşanıyor. Bizde belediyeden personel çıkarma diye bir şey yok. Liyakatli personelle devam edeceğiz. Biz Yahşihan’da siyasi barışı ve huzuru sağlamak istiyoruz” dedi.
kazan-yahsihanin-sorunu-gozle-gorulur-derecede-1.jpg
“35 Bin Öğrenciden Sadece 500’ü Oy Kullanıyor”
Üniversite öğrencilerinin de her zaman yanlarında olacaklarını belirten Umut Kazan, “Kırıkkale Üniversitesi’nde okuyan 35 binin üzerinde öğrenci var. Bu 35 bin öğrenciden sadece bin 500 tanesi Yahşihan’da oy kullanıyor. Bu sayıyı artırmak için elimizden geleni yapacağız. Üniversitemizde görev yapan değerli ve başarılı akademisyenlerimizle görüşüyoruz. Üniversite öğrencileri ile tanışma programları düzenleyeceğiz. Onların siyasi duyarlılığını artırmaya çalışacağız. Ben bu öğrencilerin bize yakın olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bu konuda çalışmalarımız olacak.” ifadelerini kullandı.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.