İtfaiye Müdürlüğü’ne 6 yeni araç

İtfaiye Müdürlüğü’ne 6 yeni araç

Kırıkkale Belediye Meclisi Eylül ayı olağan ilk toplantısını gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, başkanlığında düzenlenen...

Kırıkkale Belediye Meclisi Eylül ayı olağan ilk toplantısını gerçekleştirildi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, başkanlığında düzenlenen meclis toplantısında 3 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda, Kırıkkale Belediye İtfaiye Müdürlüğü’ne ek itfaiye aracı alınması oy birliği ile kabul edildi.

3 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Kırıkkale Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantı Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz Başkanlığında yapıldı. Düzenlenen toplantıya Başkan Korkmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.

3 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının 2’inci maddesi olan İtfaiye araçları alma hususu görüşülerek karara bağlandı.

Meclis üyeleri Başkan Korkmaz’a yetki vererek itfaiye müdürlüğüne 6 yeni aracın alınmasını istediler. 6 yeni itfaiye aracı ise 1 milyon 400 bin TL’ye maal olacak.


MEVCUT ARAÇLAR YORGUN VE YAŞLI

Başkan Korkmaz mevcut araçlar hakkında İtfaiye Müdürü Mehmet Emin Kayır’dan bilgi aldı. Müdür Kayır ise; Şuan ki mevcut araçların yorgun olduğunu ve yaşlandığını belirtti. Kayır, “Elimizde bulunan araçlar ile her hangi bir olaya müdahale etmekte geç kalıyoruz.

Olaylara erken müdahale etmek için arkadaşlarımız tüm çaba ve gayretlerini gösteriyor. Müdürlüğümüze alınacak olan 6 itfaiye aracı ile çıkan yangınlara daha kısa sürede müdahale edebileceğiz” dedi.

İlk madde olan Hukuk İşleri Müdürlüğü çalışma yönetmeliği oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 3’üncü maddesi olarak ise İmar Tadilat işleri görüşüldü.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.