'İslam'ı terörle akraba göstermek şeytanlıktır'

'İslam'ı terörle akraba göstermek şeytanlıktır'

Ortadoğu'nun karanlık bir devirden ve kaygı verici bir süreçten geçtiğin, bunun tehlikeli sonuçlarını en çok yaşayan illerden birinin de Hatay olduğunu...

Ortadoğu'nun karanlık bir devirden ve kaygı verici bir süreçten geçtiğin, bunun tehlikeli sonuçlarını en çok yaşayan illerden birinin de Hatay olduğunu ifade eden Bahçeli, sayıları 2 milyara varan Müslümanların hak etmedikleri yönetimlere ve layık olmadıkları hayat standartlarına mahkum olduğunu söyledi. İslam ülkelerinin adeta kargaşaya prim veren bir açmaza sürüklendiğini kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Arap ve Müslüman toplumlar haksızlığın, hukuksuzluğun markası haline gelmişlerdir. Ne hazindir ki canlı bombalar, maskeli katillerin kılıçla insan katletmeleri, en aşağılık ve vahşi cinayetler sıklaşmış ve sıradanlaşmıştır. Meselelere Batı'nın penceresinden bakanlar, Oryantalist gözlükle temas edenler İslam'ı şiddet ve terörle ilişkilendirmek için her türlü ahlaksızlığı ve utanmazlığı sahnelemişlerdir. Biliniz ki, İslam'a yapılacak en büyük hakaret, en büyük saygısızlık barbarlıkla yan yana getirme teşebbüsüdür. Yüzyıllarca kıtaları sömüren, mazlum milletlerin kanını emen ve bilhassa komşu coğrafyaların kaynaklarını yağmalayan Haçlı kampanyasının, İslam üzerine gölge düşürmeye çabalaması oyundur ve pis bir tezgâhtır. İslam'ı terörle akraba göstermek bayağılıktır, şeytanlıktır ve kabulü de mümkün değildir."

"BOP'A PAYANDA OLMAK DİN İNSANLIK DIŞIDIR"

Terör örgütlerinin emperyalist bir proje olduğunu ve bu örgütlere açık veya örtülü destek vermenin yanında, para, servet ve imkan sunan Müslüman ülkeler bulunduğunu belirten Bahçeli, "Bir gözü Batı'da, diğer gözü de petrolde olan kuldan utanmaz, Allah'tan korkmaz köhnemiş kralları, küflenmiş sultanları ve işbirlikçi yönetimleri İslam'la nasıl bir göreceğiz? AKP'nin ittifak halinde olduğu, yediğinin içtiğinin ayrı gitmediği Suudi Arabistan'ı, Katar'ı ve diğerlerini nasıl anlamlandıracağız? BOP'a payanda olmak, Müslümanlara eziyet etmek, birbirine düşürmek, etnik ve mezhep ayrımını tahrik etmek din ve insanlık dışıdır" diye konuştu.

"PKK ALTIN YILLARINI YAŞADI"

PKK terör örgütünün saldırılarına da değinen Bahçeli, toprağa düşen kanın yalnızca şehitlerin değil, milletin kanı olduğunu, akan gözyaşlarının da herkesin gözyaşı olduğunu ifade etti. Bugün yaşanan olayların dönemsel gelişmelerin anlık refleks ve tepkisi olmadığını belirten Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

"Aksi yorum terörizmin değirmenine su taşıyacak, canilere arayıp da bulamayacakları kozlar verecektir. PKK, yılların ihmal ve işbirlikçi siyasetiyle büyümüştür. Kanlı örgüt pazarlık masalarında dirilmiş, tavizlerle güçlenmiştir. Demokratik açılımdan çözüm sürecine kadar PKK altın yıllarını yaşamış, iktidar eliyle belini doğrultmuştur. Türk milletine kefen biçilirken, süreç ihanetiyle anaların ağlamayacağı söylenmişti. Türkiye'yi bölme planları acımasızca kurgulanırken, Oslo'dan İmralı'ya kadar pazarlıkların biri bitiyor diğeri başlıyordu. Terör bitecek, ülkeye huzur gelecekti. Ne var ki, terör bitmediği gibi aksine bilendi, geleceği müjdelenen huzur yerine hüsran ve hezimet kapımıza dayandı."

"HAKLI ÇIKTIK"

Bölgesel ve küresel komplonun Türkiye'yi açıktan hedef aldığını, Türkiye'nin parçalanması için asırlarca devrede olan karanlık senaryoların tekrar uygulamaya sokulduğunu belirten Bahçeli, bugün yaşananları önceden söylediklerini ve hükümeti de sürekli uyardıklarını belirtti. Bahçeli, şöyle devam etti:

"Tekraren söylüyorum ki, doğru düşünmek ve yorumlamakla haklı çıkmak arasında kaçınılmaz bir bağ vardır. Ve haklılığımızı ortaya çıkartan gelişmeler yüzlerce kahramanımızın ve vatandaşımızın kaybıyla sonuçlanması bakımından 'Keşke biz haklı çıkmasaydık' diyoruz. 'Türkiye'nin ve Türk milletinin temel değerleri ile oynamayın, tahrip edersiniz, tarihi bir yanlışa girmiş olursunuz' dedik, haklı çıktık. 'Türk milleti bütündür, meselelere kavim körlüğü ile bakarak 36'ya bölmeyin kutuplaşmayı körüklersiniz' dedik, haklı çıktık. 'Milli kimliğin tartışılmasına zemin hazırlamayın, milletimizi ayrılığa ve cepheleşmeye sürüklersiniz' dedik, haklı çıktık. Dayatılmaya çalışılan açılım ve çözüm süreçlerinin devlet ve millet yapımız için tehdit olduğunu, aktörlerinin gaflet ve ihanet içinde bulunduklarını söyledik, haklı çıktık. 'Pazarlıkla terör durmaz, silahları alınmadan, teslim olmaya zorlamadan, bu iş kendiliğinden yalvararak veya bekleyerek olmaz' dedik, haklı çıktık. Kılavuzu İmralı canisi, şahitleri AKP-HDP olan PKK patentli bölünme projesinin Türkiye'nin hayrına olmayacağını söyledik, haklı çıktık. 'Teröristlerin karanlık emellerine silahsız çözecekleri ortam sağlayarak onlara kucak açmayınız, şehitlerimizi artırırsınız' dedik, haklı çıktık. 'Teröristi Kandil'de imha etmeden veya silahsız hale getirmek için ağır darbe vurmadan sorunu çözemezsiniz, saldırılarla sizi masaya oturturlar' dedik, haklı çıktık."

"MHP DÜŞMANLARIYLA AYNI SAFTA TOPLANDILAR"


Bu nedenlerle MHP'ye karşı operasyon yapılmak istendiğini kaydeden Bahçeli, "Tuzağı gördük, maşaları tanıdık, arkasında duran güçleri, Okyanus ötesinden hazırlanmış oyunları bozmak için ne gerekiyorsa yapmaya söz verdik, yemin ettik. MHP'ye küresel saldırı oklarını çevirenlerden korkmuyor, onlara da en ufak ödün vermeyeceğimizi bir kez daha yüreklice ifade ediyorum" dedi. Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Niyetlerini artık çok iyi bildiğiniz bazı şahıslar Olağanüstü Tüzük Kurultayı yapmak için imza topladı. Aylarca partimizi oyaladılar, istikrarsızlığa hizmetkarlık yaptılar. Meselenin yürek burkan tarafı, düne kadar içimizde olan bu kişilerin, oynanan oyunlara figüran olmayı bile bile tercih etmeleridir. Bunlar, MHP düşmanlarıyla aynı safta toplandılar. Pensilvanya'nın emir erliğine talip oldular. Paralel çetenin tetikçiliğine soyundular. Proje elemanı olmayı kendilerine yakıştırdılar. Kimi buldularsa değişim çağrısı yaptırdılar. Sağcılar solcular; komünistler faşistler; ateistler liberaller, takiyeciler ve tavizkarlar değişimin yedek unsurları olarak sorumluluk aldılar. Birgün, Taraf, Agos, Sözcü, Yeniçağ, Cumhuriyet gazetelerine değişimin propaganda görevi verildi. Birbirine ideolojik yakınlığı bulunan sözde aydın ve gazeteciler değişim korosuna gönüllü katıldılar. PKK, DHKP-C değişim katarına omuz verdiler. Bazı medya ve sermaye sahipleri değişim amigoluğuna tamam dediler. Yani anlayacağınız rezillik diz boyu, ihanet devasadır. Kimin Türklükle husumeti varsa 'MHP'de paradigma değişsin' dedi. Hepsini gördük ve yaşadık. Değişim sloganı atanlar aylarca partimizi mahkeme kapılarında meşgul ettiler. Tarlada kurultay yapmaya kalktılar, polis barikatlarına tırmandılar."

"TRENDEN İNEN BİR DAHA BİNEMEYECEK"

Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi'nin Ankara 12'inci Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını onadıktan sonra 'Gelin 10 Temmuz'da olağanüstü kurultayımızı yapalım, daha fazla partimizi tartıştırmayalım' dediklerini ancak muhaliflerin bunu kabul etmediğini kaydeden Devlet Bahçeli, tüzük kurultayının mahkemeden döndüğünü söyledi. MHP'nin 6'ıncı Olağanüstü Büyük Kurultayı'nın 10 Temmuz'da Ankara'da yapılacağını belirten Bahçeli, herkese kongreye davet ederek şöyle konuştu:

"Gelin oyunu birlikte bozalım. Gelin MHP'ye yönelik operasyonları birlikte durduralım. Unutmayınız ki, bugünler samimiyet sınavıdır, davaya ve mazimize sadakat testidir. Herkes bilsin ki, trenden inen bir daha binemeyecektir. İşte fırsat önümüzde, gelin hep beraber oyun ve nifak cephesini mahcup ve mağlup edelim. Tercihleri ne olursa olsun, tüm delege kardeşlerimizle bu onuru paylaşmak, birlikte her sorun ve talebi sonuna kadar konuşarak çözüme kavuşturmak irade ve isteğindeyim. Sizlere elimi uzatıyor, gönlümü açıyorum. Sağına soluna, önüne arkasına bakmadan ben de varım diyen yiğit, fedakar ülkücü kardeşlerimle geleceğe yürüyelim diyorum. Oyunları fark edemeyenler, kirli emelleri görmezden gelenler büyük sorunlarla başa çıkamayacaklardır. Nefsini dizginleyemeyenler, Türkiye'ye istikamet çizemeyecekler, davamızın geleceğinde söz sahibi olamayacaklardır. Kendi ocağını ateşe verenlere tepkisiz kalanları iki dünyada da vebal ve manevi sorumluluk altındadır. Bilelim ki, herkesin zabit olduğu bir orduda, mücadele edecek nefer de bulunamaz. Temizlenelim, paklanalım, tekrar dirilelim, tekrar kendimize gelelim. Arınalım, ayıklanalım önümüze bakalım ve oyunu bozalım, oyuncuları bozguna uğratalım. Sizleri 10 Temmuz'da ülkücü karar ve iradenin şölenine bekliyorum. Oyunu bozacağız, Türkiye'ye sahip çıkacağız. Oyunu bozacağız, Türklüğün mukadderatını ezdirmeyeceğiz. Oyunu bozacağız, AKP'nin bileğini büküp, sarayın siyasi kumpaslarını alt üst edeceğiz. Oyunu bozacak Milliyetçi Hareket'i engellemek isteyenleri şaşkına çevireceğiz."

İL BAŞKANLARIYLA TOPLANTI

Daha sonra Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye üzerinde Osmanlı tuğrası bulunan bir tablo hediye etti. Toksoy'un kızı Aslıhan da Bahçeli'ye sekiz köşeli bir kasket hediye etti. Bahçeli, daha sonra iftar davetinin düzenlendiği sosyal tesislerde bir salonda, basına kapalı gerçekleşen bir toplantıyla il ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

Ufuk AKTUĞ-Sedat İSSKENDEROĞLU - HATAY
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.