İki belediye başkanından sevindirici haber

İki belediye başkanından sevindirici haber

Ülkemizde yerel yönetimler, görevlerini tam yapmadılar. Hele kanunları hiç dikkate almadılar. Mahkemelerden, yargılanmaktan hiç korkmadılar. Yolsuzluklar,...

Ülkemizde yerel yönetimler, görevlerini tam yapmadılar. Hele kanunları hiç dikkate almadılar. Mahkemelerden, yargılanmaktan hiç korkmadılar. Yolsuzluklar, usulsüzlükler hep yapıldı. Hele personel maaşlarını ödemede titiz davranmadılar. Gecikmeli ödemeler neyse de, bir ay, üç ay, beş ay, hatta yıllara varan maaş ödemelerini yapmadılar.  Biliyorsunuz cahil cesur olur.

Nüfusu iki binin altına düşen kasaba belediyelerinin kapatılmasının altında yatan gerçek, belediye yönetimlerinin doğru dürüst çalışmamış olmasıdır. Bir başka neden de, İç İşleri Bakanının TBMM sinde yaptığı açıklamadır. Şöyle ki:

SAYILARI YUVARLIYORUM. Belediyeler hakkında yolsuzluklardan usulsüzlüklerden dolayı 3 500 dosya gelmiş. Bakanlık bunlardan 1 500 ü hakkında soruşturmaya gerek yoktur demiş. 2 000 dosyayı mahkemelere göndermiş.  Dosyaların 10 u AKP’li belediye ise, 9 u CHP’li belediye, 8 i MHP’li belediye, 7 si de BDP’li belediyelere ait dosyalardır. Yani bir partinin diğer partiden fazlaca bir farkı yoktur.

 Kırıkkale Belediyemizde, Keskin Belediyemizde çalışanlarımız, çok maaş sıkıntısı yaşadı. Bir başka sıkıntı da belediyeler yaptıkları alış verişlerde de mal aldıkları esnafların paralarını zamanında ödemediler. Esnaflarda çok sıkıntı yaşadı.

Yüreklere su serpen, ilk ve güzel bir haber, Kırıkkale Belediyemize yeni seçilen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Saygılı’dan ve Keskin Belediyemize yeni seçilen Belediye Başkanımız Sayın Dede Yıldırım’dan geldi.

Kırıkkale Belediye Başkanımız, geçmişe dönük borcu bulunan taşeron firma işçilerine olan borcunu ödemeye başladığını söylemiştir. Yarım maaş alacakları olan memurlarında, alacakları maaşları hafta sonuna kadar ödeneceğini söylemiştir. Bundan böyle de taşeron işçiler ve belediye memurlarının maaşlarının günü gününe ödeyeceğini söylemiştir.  İşte bu haber alkışlanır.

Keskin Belediye Başkanımız da, Belediye personelinin yeni dönemin ilk ayında maaşlarını ödemiştir. Bundan böyle,  belediye personelinin maaşlarını, her ay düzenli şekilde ödeyeceğini söylemiştir. “NİYET HALİS OLUNCA, AKİBETİ DE HAYIR OLUYOR” DEMİŞTİR. Sevgili okuyucular. İşte bu haber de alkışlanır.

Kişi işini belediyede bulmuşsa, geçimi de belediyeden alacağı maaşa bağlıdır. Maaşı ile geçinmek zorunda olan insanın,  bu gelirine göre harcaması olur. Kimsenin kimseden ödünç alma lüksü yoktur. Yardımlaşma olayı çok gerilerde kaldı. Toplumun gündemine faiz girdi. Bencillikte başladı.

Belediyelerde çalışan hatta tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personellerin insan gibi insan olmasının, huzurlu bir aile yaşamını sürdürebilmesinin, alnının ak, başının dik olması için, maaşları gününde alması doğrudur.

Huzurlu bir aile ortamı olan personel, çalıştığı işyerinde de başarılı olur. İşyerinde ki başarı, ülkenin de huzurlu olmasına neden olur.

Çiçeği burnunda Kırıkkale ve Keskin belediye başkanlarımızın maaş ödemelerinin, diğer ilçe belediye başkanlarımıza örnek olmasını diliyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.