Hükümetten kara herakatı ve bedelli açıklaması

Hükümetten kara herakatı ve bedelli açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütüne yönelik sınır ötesi kara harekatının şu an söz konusu olmadığını söyledi. Kara harekatı...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör örgütüne yönelik sınır ötesi kara harekatının şu an söz konusu olmadığını söyledi.
Kara harekatı için üst üste toplantılar yapmaya gerek olmadığının altını çizen Arınç, "TBMM'nin verdiği sınır ötesi operasyon yetkisi 17 Ekim'e kadar devam etmektedir. Her türlü harekatı yapabilecek noktadadır. Bu yapılsın dendiği anda bunun yapıldığını duyacağız, bunun öncesinde herhangi bir ilana gerek yoktur." dedi. Başbakanlık Merkez Bina'da özel gündemle toplanan Bakanlar Kurulu'nun ardından soruları cevaplayan Hükümet Sözcüsü Arınç, "Güvenlik Zirvesi'ni, kara harekatında geri sayım başladı olarak yorumlayabilir miyiz?" sorusuna, zirvenin gündeminde Erdoğan'ın 4 günlük seyahati bulunduğunu ifade etti. Gelişen son durum karşısında Genelkurmay Başkanı ve ilgili komutan ve bakanların davet edilerek güvenlikle ilgili son durumun gözden geçirildiğini söyleyen Arınç, "Bunun bir kara harekatıyla ilgili toplantı olduğunu düşünmeyiniz. Mutad bir toplantıdır. Uzunca sürecek seyahat öncesinde ve Şemdinli'de yaşanan olayla ilgili doğal bir durumdur." diye konuştu. Gazetecilerin ısrarlı "Kara harekatı söz konusu mudur?" sorusuna ise Arınç, "Bunlar konuşulacak değil yapılacak şeylerdir. Bu, zamanı geldiğinde ilgililere talimat verildiğinde yapılır. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Bunun için üst üste toplantılar yapmaya gerek yok. TBMM'nin verdiği yetki 17 Ekim'e kadar devam etmektedir. Her türlü harekatı yapabilecek noktadadır. Bu yapılsın dendiği anda bunun yapıldığını duyacağız, bunun öncesinde herhangi bir ilana gerek yoktur." cevabını verdi. Bedelli gündemde mi? Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ''Bugün için soruyorsanız, yarın için soruyorsanız hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.