Gerekirse Kırıkkale’de yürürüz

Gerekirse Kırıkkale’de yürürüz

Kırıkkale Gönüllüleri Birliği Başkanı Resul Akdağ, 29 Ekim’de emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin çalışan emeklilere verilmemesi ile ilgili tepki gösterdi.

Geçtiğimiz gün Erdoğan tarafından yapılan açıklamada sadece çalışmayan emeklilere 5 bin TL zam yapılacağı ifade edildi. Konuyla ilgili Kırıkkale Gönüllüleri Birliği Başkanı Resul Akdağ, emeklilerin bu şekilde ayrıştırılmasını doğru bulmadıklarını belirterek bu karar kanunlaşmadan herkese eşit miktarda ikramiye verilmesi gerektiğini söyledi.

3333.jpeg

İNSAN MANTIĞI ALMIYOR

Kırıkkale gönüllüleri birliği Başkanı Akdağ, bir defaya mahsus verilen ikramiyelerle ilgili yaptığı açıklamada, emekliye verilen 5.000 TL bayram ikramiyeleri çiftçi ve çalışan emeklileri nede verilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye'de köylerin nüfusu azalmasıyla çiftçilik yapanların sayısının azaldığına işaret eden Akdağ, tarım ülkesi olan Türkiye'nin dışarıdan tarım ürünleri aldığını herkes bildiğini, geleceği tarıma bağlı olan Türkiye’nin bu uygulamaya maruz kalmasını doğru bulmadığını söyledi. “İnsan ekmeksiz Yaşayabilir mi? “ diye soran Akdağ, “Bunun için devlet bütün imkanlarını çiftçimiz için kullanmalıdır. Hal böyle iken çiftçimize hak ettiği bayram ikramiyesinin verilmemesini insanın mantığı almıyor. Zaten çiftçi ne maaş alıyor ki. Bunun düzeltilmesi lazım. Çok yazık oluyor.”ifadesinde bulundu.

EMEKLİ MECBURİYETTEN ÇALIŞIYOR

“Diğeri çalışan emekliye de bayram ikramiyesi verilmedi. Zaten durumu iyi olsa bu yaşta çalışır mı?”sözleriyle tepki gösteren Başkan Akdağ, “ Adam mecbur olduğu için çalışıyor. Sen de çalışıyor diye ikramiye vermiyorsun. Aklın alacağı iş değil. Bu arada esnaf emeklileri de aynı durumda. Emekli sahipsiz durumda. Bütün emeklilerimizi dayanışmaya davet ediyoruz. Gerekirse emeklilerimize destek için YÜRÜYÜŞ de yaparız, MİTİNG de yaparız. Emeklilerimizi uysal koyun mu sanıyorlar. Yanılıyorlar. Herhalde bunun hesabı sandıkta sorulur. ‘’dedi.

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.