Gazze'li doktorlardan "Burada Kalacağız"

Gazze'li doktorlardan "Burada Kalacağız"

İsrail-Filistin savaşının yankıları sürerken Gazze'de görev yapan doktorlardan "Sevfe Nebka Huna" yani "Burada Kalacağız" haykırışları yükseldi.

Gazze Şeridi'nde yaşanan trajedi, savaşın en acı yüzünü hastane koridorlarında gösterdi. İsrail'in saldırıları sonucu yaralananlar, hastaneleri doldururken, can kurtaran doktorlar cesaretlerini koruyarak zulme karşı sessiz kalmadı. Aksa Şehitleri Hastanesi doktorları ve sağlık personeli, dayanılmaz zorluklar altında bile bir araya gelerek "Sevfe Nebka Huna" (Burada kalacağız, acılar sona erene kadar) haykırışlarıyla direndi.

Doktorlar, insani değerlere bağlı kalarak, hastaları tedavi etme görevlerini sürdürürken, aynı zamanda dünya kamuoyuna bu zulmü hatırlattı. Gazze Şeridi'ndeki sivil insanlar, savaşın vahşetini yaşarken, bu cesur sağlık çalışanları umut ışığı oldu. Bu çatışma bir an önce sona erer ve masum insanlar acı çekmek zorunda kalmaz. Dünya, barış ve insan hakları için daha fazla çaba göstermeli.

"SEVFE NEBKA HUNA" YANİ "BURADA KALACAĞIZ"

Ateş altındaki Gazze'de doktolar, İsrail tarafından uygulanan tam ablukaya rağmen can kurtarmaktan vazgeçmiyor. Kimi televizyon ekranlarından dünyaya seslendi, kimi hastane önünde toplanarak zulme sessiz kalmadı. Deyr Balah’taki Aksa Şehitleri hastanesi doktor ve sağlık personeli, her türlü zorluk ve tehdide rağmen görevlerinin başında olduklarını ve insanların acılarını dindirmek için halkının yanında olduklarını ifade etmek üzere hastane önünde toplanarak "Sevfe Nebka Huna" yani "Burada Kalacağız" isimli ezgiyi okudu. Haykırdıkları ezgide direnişlerinin kararlılığı vardı: Burada kalacağız, acılar bitene kadar. Burada yaşayacağız. Melodiler elbet daha güzel olacak.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.