Endonezya Üniversite öğrencilerinden KKÜ'ye ziyaret

Endonezya Üniversite öğrencilerinden KKÜ'ye ziyaret

Endonezya Devlet İslam Üniversitesi Sunan Kalijaga Din Sosyolojisi Bölümü’nden, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani Kırıkkale Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Endonezya Devlet İslam Üniversitesi, Din Sosyoloji Bölümün'nden bölüm başkanı ve doktora öğrencisi Kırıkkale Üniversitesi'ni ziyaret etti. İlk olarak İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü ziyaret eden Endonezyalı misafilere bölüm hakkında bilgi verildi.

Toplantıya Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İbrahim Mazman, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Gökbörü, Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Arıkan ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer katıldı. Toplantıda iki üniversitenin ortak yapabileceği çalışmalar ele alındı.

kku4.jpg

SEMPOZYUM VE YAPILACAK ÇALIŞMALAR HAKKINDA FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPILDI

Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani, daha sonra İslami İlimler Fakültesi’ni ziyaret etti. İslami İlimler Fakültesi’nde gerçekleşen toplantıya Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mevlüt Erten, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatıma Zeynep Belen, din sosyolojisi alanında çalışmalar yapan Dr. Öğr. Üyesi Hidayet Tuksal, Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer, Arş. Gör. Ramazan Çınar, ve Arş. Gör. Şeyma Demirtaş katıldı. Toplantıda ortak düzenlenebilecek sempozyum ve yapılacak çalışmalar hakkında fikir alış verişi yapıldı.

kku2.jpg

İKİ ÜNİVERSİTE ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNE ÇOK ÖNEM VERDİKLERİ VURGULANDI

İslami İlimler Fakültesi’nde yapılan toplantı sonrasında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan misafirleri makamında ağırladı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Başalan, iki üniversite arasındaki iş birliğine çok önem verdiklerini ve ortak eğitim, ortak proje ve ortak etkinlikler kapsamında birçok işbirliği yapılabileceğini vurguladı. Rektör Yardımcısı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti. Doç. Dr. Siti Kurnia Widiastuti ve doktora öğrencisi Ratna Istriyani’yle karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

kku.jpg

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.