Emniyetten okul önünde sıkı uygulama

Emniyetten okul önünde sıkı uygulama

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü öğrenci ve vatandaşların güvenliğinin sağlanması amacıyla İlkokul, ortaokul ve lise çevrelerinde güvenlik tedbirlerini artırdı. Bu amaçla Şehit Erdem Mut ilköğretim okulu önünde uygulamalı eğitim yapıldı.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü öğrenci ve veli güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimleri artırarak uygulama yaptı. Narkotik, Asayiş, Trafik şubelerinin katılmasıyla Şehit Erdem Mut ilkokulu önünde uygulama yapılarak, trafik ekipleri araçlardaki eksik evrakları, Asayiş Şubesi ekipleri araçlarda arama, Narkotik ekipleri ise uyuşturucu taraması yaptı. 129 okul çevresinde 40 motorize ekip ile yapılan çalışmada 80 personel görev aldı.

0c860030-1d9c-4794-bf49-c695a6945787.jpg

Şehit Erdem Mut ilköğretim okulu önünde gerçekleştirilen uygulama ve artırılan güvenlik önlemleri hakkında açıklama yapan Emniyet Amiri Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü İsa Söğüt, yürütülen uygulama ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şube Müdürü Sögüt, vatandaşların huzur ve güven ortamının devamının sağlanmasının yanı sıra ilk, orta ve lise çağındaki çocuk ve gençlerin narkotik ve asayiş suçlarından uzak tutulması ve korunması amacıyla denetimlerin başladığını bildirdi.

c655064c-a353-454a-baf5-14c54d340d9f.jpg

Eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek amacıyla bugün itibariyle denetimlerin başladığını ifade eden Söğüt,"Eğitim öğretim yılı boyunca denetimlerimize devam edilecektir. Bu kapsamda ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan 129 okul ve çevresinde 40 motorize polis ekibi, toplamda 80 personelle görev yapılmaktadır. Ayrıca yine okullarımızda meydana gelebilecek olaylardan hızlı bir şekilde haberdar olabilmek adına ilimiz genelinde bulunan 129 okulun tamamında 'güvenli eğitim koordinasyon görevlisi' olarak personel görevlendirilmiştir."dedi.

3efae791-7bbe-4a97-80ae-c131b2b54d73.jpg

 İNTERNET EDİTÖRÜ
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.