Emniyet emin ellerde

Emniyet emin ellerde

10 Nisan Emniyet teşkilatının günüdür yani bu teşkilat bir günle mi anılacak? Hayır, emniyet teşkilatı milletinin gönlünde 365 gündür her gün her...

10 Nisan Emniyet teşkilatının günüdür yani bu teşkilat bir günle mi anılacak? Hayır, emniyet teşkilatı milletinin gönlünde 365 gündür her gün her saat onun varlığıyla iftaar eder, onu anar, onu sever, onu bağrına basar. Başı ağrısa ondan yardım bekler. Emniyet teşkilatı her kesimin, her yaşın yanındadır. Onların güvencesi, onların yardım meleği, onların doktoru, onların acılarının paylaşıldığı yüce bir kurumdur. Çünkü bu kurum mensupları milletin ta kendisidir. Ya oğludur, ya yeğenidir, ya kardeşidir, ya komşusu ya da hemşerisidir. Yani bu milletin kendisidir. Onun için onları bir gülle anıp sonra da unutmak mümkün değildir. Bu nedenle bu teşkilata hep beraber 76 milyonun tamamı sahip çıkmalı, onları üzecek, onları kıracak hiçbir davranışta bulunmamalıdır. Bu teşkilat (devletin omurgasıdır) o omurgayı zaafa uğratırsak vücut zarar görür hiçbir çaba onu eski durumuna getiremez.

Bu teşkilat masumun yanında, suçlunun karşısındadır. Suçlu olanlar bilerek veya bilmeyerek hataya düşenler polisimize iyi davranın onlara yardımcı olun. Onlar kanun adamlarıdır. O kanunların karşısında yeri gelince sizleri de korurlar, onların amacı size kötülük yapmak değildir. Sizlere hatalardan ve kötü davranışlardan uzak tutmaya çalışırlar. Ama ne yazık ki bu görevleri sırasında hakaretlere uğradıkları da olur. Yine de sabırlı olmaya çalışırlar. Fakat toplum olaylarında öyle zaman olur ki çok zor durumlarda kalırlar. O zaman kanunların kendilerine verdiği yetkiyi kullanırlar, kullanmak zorunda kalırlar. İşte o zaman onları suçlamayalım. Direksiyonun başında alkollü olup ikaz edilen ‘bu durumda arabanı kullanma hem kendine hem suçsuz birine zarar verirsin’ denen sürücülerden bazılarının görev başındaki polisimize nasıl kötü davrandıklarına şahit oluyoruz. Ondan sonra uğradığı bir kazada yine onun yardımına hakaret ettiği o polisimiz koşuyor. Toplum olaylarında bazı kötü niyetliler polisimize her türlü kötü sözlerle hakaret ettikleri gibi, taşlarla, sopalarla, molotof kokteyliyle saldırıyorlar. Hem polisimize, hem devletin malına, hem suçsuz vatandaşların mallarına ve canlarına zarar vermeye hücum ediyorlar. Bunları önlemek için çaba gösteren polislerimize bazı yandaş yazılı ve sözlü yayın organları saldırıya geçiyorlar. Kullandıkları caydırıcı araçları kınayarak bir şeyler yaptıklarını sanıyorlar. Polise saldıran, milletine ve devletine zarar verenlerin kendi başlarına bir sıkıntı geldiğinde de o kınadıkları, hakaret ettikleri, taşladıkları polis teşkilatına sığınıyorlar, onlardan yardım istiyorlar. Demek ki hepimizin her zaman bu teşkilata ihtiyacımız var. Onun için onlara zarar vermeyelim, onların görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için yardımcı olalım.

Son dönemlerde polis teşkilatımızın mensuplarının büyük çoğunluğu yüksek tahsil yapmış üniversite mezunlarından oluşmaya başladı. Bundan sonrada böyle devam edeceğine inanıyoruz. Bu teşkilat mensupları ve başlarındaki amirleri topluma nasıl davranılacağını, görev ve sorumluluklarının sınırlarını çok iyi bilirler. Polis iyinin yanında, kötünün karşısında devletinin güvencesidir. Onlara sağlık, afiyet, huzur içinde görevler diliyor, ailelerinde ve kurumlarında başarılı olmalarını temenni ediyoruz. Her gününüz eskisinden daha iyi olsun, Allah yardımcınız olsun.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.