Eğitim Sen genel kurulu düzenlendi

Eğitim Sen genel kurulu düzenlendi

Eğitim Sen Kırıkkale Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu Öğretmenevi Mavi Salonda kitlesel katılımla gerçekleşti.

Genel Kurula; CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP İl Başkan Yardımcısı Ferhat Yıldız, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Demek Akyürek, Türk Tabipleri Birliği İl Temsilcisi Bülent Yıldız, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Binay Haydardedeoğlu, Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Yusuf Kenan BAYRAKTAR, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Zekeriya Aytekin, Sosyal Demokrasi Derneği İl Temsilcisi Av. Murat Çakırca, SES İl Temsilcisi Cemal Hüdür, SES Çorum Şube Yöneticisi Muhammed Çakır, kurumların yönetim kurulu üyeleri, Eğitim Sen önceki dönem yöneticileri, emekli üyeler ve çok sayıda konuk katıldı.

thumbnail-2.jpg

EĞİTİM SEN GÜNEŞİ TÜRKİYE’Yİ AYDINLATMAYA DEVAM EDECEKTİR

Şube Başkanı Ayşe Avcı, Genel Kurul açılış konuşmasında “Sizleri Encümeni Muallimin’den, TÖS’ten, TÖB-DER’den, Eğit Sen’den, Eğitim İş’ten devraldığımız yüz yılı aşkın mücadele geleneği ve coşkusuyla selamlıyorum.” diyerek konuşmasına başlayan Ayşe AVCI, “Encümeni Muallimin’den TÖS, TOB-DER’ den devraldığımız bu mücadele bayrağını yere düşürmeyeceğiz. Eğitim Sen tarihi mücadelenin tarihidir. Eğitim Sen Türkiye’nin Aydınlık Yüzüdür. Eğitim Sen’in varlığı hukukun, adaletin, insanca yaşamın güvencesidir. Eğitim Sen eğitim ve bilim emekçilerinin, kamu emekçilerinin, işçilerin, bilim insanlarının, akademinin, haksız, hukuksuz şekilde KHK’larla ihraç edilenlerin, kadınların sesi olmaya devam edecektir. “Hak verilmez alınır” şiarı üzerine kurulan mücadele bilincimiz, gerçekliğimiz ve direnişimiz en zor koşullarda da sürecek. Eğitim Sen bütün zorluk ve engellemelere rağmen ayrım yapmaksızın bütün eğitim ve bilim emekçilerinin sesi, taleplerinin takipçisi olmayı sürdürmeye devam edecektir. Eğitim Sen güneşi Türkiye’yi aydınlatmaya devam edecektir. Susmayanların, Susmayacakların Direnciyiz Biz”!

thumbnail-1.jpg

SORUMLULUK ÜSTLENEN HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUZ

“İçerisinde bulunduğumuz kongre süreçlerinde yenilenerek, güçlenerek, gençleşerek, büyüterek taşımak için umudu geleceğe taşıyoruz. Ne geçmiş tükendi ne yarınlar... Devlet güdümlü sendikaların satışından, iktidarın tek yanlı dayatmasından BIKTIYSAN, KESK var, EĞİTİM SEN var. Haklarımız ve geleceğimiz için Eğitim Sen’e üye olalım. Sözlerimi burada tamamlarken, Genel Kurulumuza gelerek dayanışma gösteren tüm Eğitim Sen dostlarına teşekkür ederim. Görev yaptığımız 3 yıl 8 ay boyunca yürütme kurulumuza gösterdiğiniz ilgi ve destekten dolayı şükran duygularımı belirtmek isterim. Genel Kurulumuzun tüm kamu emekçilerinin sendikal mücadelesine ve demokrasi mücadelesine güç katması umuduyla, Yürütme Kurulumuz adına saygılar sunuyorum. Eğitim ve bilim emekçilerinin hakları, çocuklarımızın, laik, bilimsel, ücretsiz ve demokratik eğitim hakkı için mücadele yürüten eğitim emekçilerine teşekkür ediyor, yeni dönemde sorumluluk üstlenen herkese başarılar diliyoruz” dedi.

BÜYÜK KATKILARINI ASLA UNUTULMAYACAK

Daha sonra üç yılı aşkın dönemdeki çalışmalardan kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterimi yapıldı. Şube faaliyet, mali raporları, denetleme ve disiplin kurulu raporları okunup ibra edildikten sonra plaket verme törenine geçildi. Şube Başkanı Ayşe AVCI, Onursal Şube Başkanımız ve Merkez Denetleme Kurulu Üyemiz Yüksel ŞAHİN’e plaketini takdim ederken, “Uzun yıllar yönetimde Yüksel Bey’le birlikte çalıştık. Kendisinden çok şey öğrendim, öğrendik. Emekleri, mücadeleci ve yol göstericiliğini, büyük katkılarını asla unutulmayacak” dedi. Diğer plaketler verildi. Plaket töreninden sonra seçimlere geçildi. İlçe Seçim Kurulu huzurunda yapılan seçimde, yönetim organlarına seçilen yeni yöneticiler salonda bulunanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler. Yeni seçilen yürütme kurulu, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra görev dağılımı yapıp, çalışmalarına başladı.

Eğitim Sen Yeni Yürütme Kurulu Görev Dağılımı;

Şube Başkanı: Ayşe AVCI

Şube Sekreteri: Sinan DOĞAN

Mali Sekreter: Ersin ARZUMAN

Örgütlenme Sekreteri: İrfan YILDIRIM

Özlük Hukuk TİS Sekreteri: Duran DURAN

Kadın Sekreteri: Seda ŞİMŞİR

Yüksek Öğretim ve Eğitim Sekreteri: Serap SEÇİLMİŞ AKSU

 İnternet Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.