E-Okul ne zaman kapanıyor, son not girişleri ne zaman ?

E-Okul ne zaman kapanıyor, son not girişleri ne zaman ?

Öğretmenlerin öğrencilerin karne notlarını girdikleri ve devamsızlıklarını işledikleri E-Okul’un ne zaman kapanacağı merak konusu oldu. Bilindiği gibi notlar girildikten sonra E-Okul’da herhangi bir değişiklik yapılamıyor.

İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler için not verme işlemi geçtiğimiz hafta başladı. Öğrencilerin sınıf içerisindeki uyumundan, sınav sonuçlarına kadar tüm verileri E-Okul platformu üzerinde yayınlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bu sistem üzerinde öğrencilerin sanal karneleri oluşuyor.

Öğretmenlerin inisiyatif olan kanaat notu matematik, türkçe ve diğer derslerde sınavdan alınan puanla orantılanıyor. Bu yüzden öğrenciler kanaat notlarını öğrenmek istiyor. Fakat öğretmenler son güne kadar bu notu değiştirebiliyor. Öğrenciler bundan dolayı E-Okul’un ne zaman kapanacağını araştırıyor.

E-OKULA SON NOT GİRİŞİ NE ZAMAN ?

Milli Eğitim Bakanlığı düzenlemelerine göre öğrenciler 2023-2024 yılı karnelerini 14 Haziran’da alacak. Karne gününden 2 gün önce e-okul kapanmış olacak. Bu durumda E-Okul’a 12 Haziran’da not ve devamsızlık girişi bitmiş olacak. Öğrenciler E-Okul VBS sistemine "eokul.meb.gov.tr" adresinden giriş yaparak açılan ekrana T.C kimlik numaralarını yazacak. Sisteme giriş yapan öğrenciler burada notlarını görebilecek.

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.