Dernek kuruluşları e devlet üzerinden yapılacak

Dernek kuruluşları e devlet üzerinden yapılacak

100. Yıl Sivil Toplum Kuruluşları ile buluşma kapsamında Kırıkkale'de bulunan Sivil Toplum temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya katılan Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Türköz, önemli bilgiler verdi.

Kırıkkale valiliği tarafından düzenlenen sivil toplum kuruluşları temsilcileri buluşmasına katılan Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Türköz, dernekler için yapılan yenilikler konusunda önemli mesajlar verdi. Derneklerin kuruluş sürecinin hızlandırılması konusunda yapılan yeniliklerden bahseden Genel Müdür yardımcısı Türköz, önümüzdeki yıldan itibaren dernek kuruluşlarının e devlet üzerinden dijital ortamda gerçekleştirileceğini bildirdi.

21a469d9-79c7-4925-9eb6-f9d36dffdebb-001.jpeg

DERNEKLER E DEVLET ÜZERİNDEN KURULUCAK

STK’larla buluşma toplantısında sözlerine devam eden Türköz, şunları söyledi. “ "Bizim devlet geleneğimiz 2500 yıllık bir devlet geleneği. Sivil toplumsız güçlü devlet geleneği olmaz. Tarihimiz boyunca sivil toplum kuruluşlarımız oldu. Toplum olarak sivil toplumu Avrupa ve batı medeniyetinden daha önce tanımış bir toplumuz. 2000 binli yıllardan sonra sivil toplum inanılmaz bir ivme kazandı. Güzel faaliyetlerimiz var. Her şeyden önemlisi sizlerle birlikte yol yürüyoruz. Sizden rehberlik alıyoruz. Ülke kalkınmasına katılımınızla ilgili görüşlerinizi alıyoruz. Son dört yılda 12 bin STK ziyaret ettik. Proje desteklerimiz var. Ayrıca dijital de yüzde 99 oranında kullanım başarısı elde ettik. Bu yıl başından itibaren de dernek kuruluşları dijital ortamda e-imza ile yapılabilecek."

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.