Dede Yıldırım dönemi sona eriyor... Keskin'de neler yaptı?

Dede Yıldırım dönemi sona eriyor... Keskin'de neler yaptı?

Kırıkkale, Keskin ilçe Belediye Başkanı Dede Yıldırım 31 Mart seçimleri için yeniden aday olmadı. Keskin'de yapılamaz denilen bir çok projeyi başardıklarını söyleyen Başkan Yıldırım, Keskin’e iyi bir şekilde hizmet ettiğini belirtti.

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, göreve başladığı günden buyana birçok önemli projeye imza attı. Keskin’in kalınması ve gelişmesi için çalışan Yıldırım, 31 Mart seçimleri için aday olmadı. Kendi isteğiyle aday olmadığını belirten Başkan Yıldırım, başkanlığı dönemi boyunca, ilçede yaptığı projeleri anlattı.

DEDE YILDIRIM AK PARTİ İLE NASIL TANIŞTI?

Siyasete başladığı dönemden bahseden ve AK Parti ile tanışma hikayesini anlatan Dede Yıldırım: “Ben 1982'den beri siyasetin içindeyim. Kırıkkale il olmadan önce Ankara'ya bağlıyken milletvekilliği adaylığı ile siyasete başladım. O gün bugündür siyasetten kopmadık rahmetli babam sırasıyla Demokrat Parti, Doğru yol Parti, Adalet Partiliydi. Biz de o çizgide geldik. 2002 milletvekili genel seçimleri ile Vahit Abi, babam rahmetliyi ziyaret ettiğinde, babam beni çağırdı. Bir takım siyasi sıkıntılar o zaman da yaşadık. Vahit Bey, yakınımız AK Parti'ye oy verelim dedi. O gün bugündür AK Partiliyiz. Zaman içerisinde aday adayı da oldum yapılmadım. Allah nasip etti 2014 yerel seçimlerinde, önce Ak Parti'nin adayısın denildi. Sayın Beşir Atalay benimle beraber Abdullah Öztürk'ü de çağırdı. Sonradan ne hikmetse Esra Hanım düşünüldü. Biz de seçmenimize danıştık. 250-300 kişi kadar arkadaşımızı seçmenizi çağırdık. Arkadaşlar ben sizi siyaseten yordum, evine git diyorsanız evime gideceğim, size teşekkür ediyorum. Bir partiyi veya bir adayı destekleyelim diyorsanız, siz önde ben peşinizde olacağım, yok şansımızı bir daha deneyelim derseniz bir gün bir kere daha deneyelim dedim. Alkışladılar bir kere daha deneyelim dediler. Ve Büyük Birlik Partisi'nin adayı olduk. Genel merkezde görüştük sağ olsunlar bizi aday olarak kabul ettiler. Çalıştık, Keskin de biz seçimi aldık” ifadelerini kullandı.

dede-yilidirim-10.jpg

“KESKİN’E İYİ BİR ŞEKİLDE HİZMET ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Keskin’de seçimi kazandıktan sonra kendisine yöneltilen olumsuz eleştirilere kulak tıkayarak çalışmaya başlayan Yıldırım, altyapıdan, doğalgaza kadar ilçede köklü değişiklikler yaptı. “Tabii hadi bakalım ne yapacaksa yapsın” gibi sözlere maruz kaldıklarını belirten Yıldırım: “Beceremez işin içinden çıkamaz gibi laflar ederek bizi küçük gördüler. Tüm bu laflara rağmen bugüne kadar Keskin’i sıkıntısız ve sorunsuz getirdiğimi düşünüyorum. Sayın Ramazan Can Bey milletvekili iken “abi sen geldikten sonra %90 hatta %100 sorun azaldı şikayet gelmiyor” dedi. Keskin’e iyi bir şekilde hizmet ettiğimi düşünüyorum. Keskin de başta su sorunu vardı. Cankurtaran köyünden 5.000'lik depomuza kadar günlük 2-3 sefer arıza meydana geliyordu. devletimizin desteği ile 6 km'lik çelik boru alarak o hattı değiştirdik. Allah'a hamd olsun o gün bugündür Keskin de su sorunu yok. Şehir içi şebekede ufak tefek arızalanmalar oluyor. Onun dışında kesintisiz su akıyor. Sadece yaz aylarında tüketim fazla olduğundan dolayı üst kesimlerde bir su sıkıntısı oluyor. Bundan sonra daha fazla olabilir çünkü 30 dönümlük tepeye millet bahçesi yapıldı. Buraya su çıkmıyor. Şimdilik ağaçlar kurumasın diye bir su veriyoruz. TOKİ ile görüştük ama TOKİ bu işte pek ilgilenmedi. 130 metre sondaj yapmalarına rağmen su çıkmadı inşallah gelecek dönem hem TOKİ, hem buraya gelecek Belediye Başkanı, hem milletvekili uğraşarak orayı kurtarırlar. Çünkü 20-30 milyonluk bir hizmet var orada. Onun dışında maden Mahallesi Yenice Mahallesi arkası Altıntaş, Mahallesi'nin bir kesiminde kanalizasyon yoktu. Buranın kanalizasyonunu tamamladık. Vatandaşın en çok şikayet ettiği konulardan birisi de kanalizasyondu” dedi.

3 ETAP TOKİ YAPILDI

Keskin’de barınma sorununa çözüm arayışına girdiklerini ve başarı ile 3 Etap TOKİ yaptıklarını dile getiren Başkan Dede Yıldırım, “Bunun için milletvekili ya da bakanımıza gitmedim, müracaatımızı yaptık TOKİ ile görüştük. 3 etap TOKİ güzel de oldu. Bir zamanlar çok tepki aldık gereksiz bir muhalefet oluyor. Altından maden var yıkılır gibi söylemler çok fazla oldu. Ama şimdi 3 Etap konutlarda bitmek üzere, giydirmesini yapıyorlar. Vatandaşın da talebi fazlalaştı. Keskin her ne kadar ilçe de olsa da tarıma dayalı bir ilçe. sertifikalı depoculuk için Toprak Mahsulleri Ofisi’ne yer verdik. 10 yıllık kirasını peşin aldık. 60 bin tonluk metrekare alanını tamamladılar. Bu Keskin için son derece büyük bir nimet oldu. köylünün ürünü değerlendirildi, önemli bir kazanç oldu” şeklinde konuştu.

DOĞALGAZ GELDİ

Doğalgazın ilçede önemli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Başkan Dede Yıldırım, .“Doğalgazı getirdik meşalesini meydanda yaktık. Getirip tüpten yakıyorlar buraya doğalgaz gelmez dediler. Bu sefer doğalgaz geldi. Keskin ısınmaz dediler. Erzurum'un karısı Bayburt'u ısıtan doğalgaz ne hikmetse Keskini ısıtmaz gibi bir algı oluşturuldu. Gereksiz ve Mantıksız bir muhalefet yaptılar. Doğalgaz almayan sadece bir mahallemiz kaldı. Biz Keskin'e son derece ucuz ve modern bir itfaiye garajı yaptık proje karşılığı yapsak 2 milyona çıkacak bir işi biz 300-400 bin liraya tamamladık. Milli mirasımız olan konaklarımızı restore ederek kullanılsın diye tekrar kamu kurumlarına devrettik. Asfalt attık iyi ilişkilerimiz ve nezaketimiz karşılığında mahallelerimize de attık asfaltı. Ancak doğalgaz çalışması ve zaman zaman kanalizasyon ve su çalışmaları nedeniyle asfaltımız kısmen bozuldu. Yerimize gelecek olan arkadaşlar doğalgaz döşemesi bittikten sonra onu da yaparlar. Belediye çalışanlarımıza 119. maaşı vereceğim. Göreve geldiğim günden beri maaşları bir gün, bir saat bile geciktirmedim. Hiç kimseden de para istemedim eski dönemden kalan 3.1 milyon lira maaşları da ödedim. Kendi dönemimde de hiç kimseye bir kuruş maaş borcum yok .

 Yazı İşleri Müdürü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.