Çalışan emekliler meclisi bekliyor

Çalışan emekliler meclisi bekliyor

Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Aytekin, çalışan ve ziraat odasına kayıtlı olan emeklilerin ikramiyesinin verilmesinde Türkiye Emekliler Derneği'nin payının büyük olduğunu belirtti.

TÜED Yönetim kurulu adına Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin açıklamalarda bulundu. Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı, genel merkez ve şubeler seviyesinde itirazların ve tepkilerin neticesi itibarıyla bu eylemi gören devlet yöneticileri başta Cumhurbaşkanı olmak üzere yapılan bu yanlış uygulamayı dikkate alarak çalışan ve ziraat odasına kayıtlı çiftçi emeklilere verilmeyen ikramiyenin verilmesi kararı alındı. Verilen kararın meclisten çıktıktan sonra ikramiyelerin ödeneceği açıklandı.

bakan-acikladi-tartisma-basladi-en-dusuk-emekli-maasi-ne-kadar-olacak-vh08.webp

EMEKLİLERE VERİLMEYEN İKRAMİYENİN VERİLMESİNİ KARARA BAĞLADI

TÜED Yönetim kurulu adına açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin: " Cumhuriyetimizin 100 'üncü yılında emeklilere verilen 5000 TL İkramiye verilmesi emeklileri memnun ederken ilk aşamada çalışmayan emeklilere verilmesinin yanında çalışan emekli ve ziraat odasına kayıtlı emeklilere verilmemesi her kesimde büyük tepkilere sebep olmuştur. Emekliler arasındaki bu yanlış uygulama başta emeklilerin temsilcisi emeklinin hak ve hukukunu arayan Türkiye Emekliler Derneği genel merkez ve şubeler seviyesinde itirazlarımızı ve tepkimizi gösterdik netice itibarıyla bu eylemimizi gören devletimizin yöneticileri başta Cumhurbaşkanı olmak kaydıyla yapılan bu yanlış uygulamayı dikkate alarak çalışan ve ziraat odasına kayıtlı çiftçi emeklilere verilmeyen ikramiyenin verilmesini karara bağlamışlar olup meclisten çıktıktan sonra ikramiyelerin ödeneceği gerçekleşmiştir." ifadelerini kullandı.

emekllll.webp

'2023'ÜN SONUNDA 2024'ÜN BAŞINDA VERİLMESİNİ BEKLEMEKTEYİZ'

Türkiye Emekliler Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Zekeriya Aytekin: "Bu itirazımız hedefine ulaştıktan sonra geçmişe yönelik verilmeyen ve klasik hale gelen taleplerimizin de 2023'ün sonunda 2024'ün başında verilmesini beklemekteyiz. Bu taleplerimizi şöyle sıralamayı bir görev bilmekteyiz. 2000 sonrası emeklilere verilmeyen intibakın verilmesini sağlıkta katkı paylarının kaldırılmasını en düşük emekli maaşının ve ikramiyelerin asgari ücret seviyesinde olmasını yüzde 4- 4.5 olan katkı paylarının yüzde 10'a çıkarılmasının yanı sıra yıllık emekli zamlarının yüzdeli değil seyyanen verilmesini belirtmiş olduğumuz bu taleplerimizin 2024 yerel seçimlerinden önce verilmesini bizi yönetenlerden talep etmekteyiz sonuç olarak emekliler olarak cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlarken devletimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet şükran ve rahmetle anıyoruz" dedi.

 Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.