Botoks yalnızca gençleşme için kullanılmıyor: Uzman Doktor açıkladı

Botoks yalnızca gençleşme için kullanılmıyor: Uzman Doktor açıkladı

Dr. Mehmet Erşan Bilgili, botoksun kullanım alanları hakkında önemli bilgiler verdi. Dr. Bilgili, botoksun sadece estetik amaçlarla değil, birçok sağlık sorununun tedavisinde de etkili bir yöntem olduğunu vurguladı.

Dr. Mehmet Erşan Bilgili, botoksun, botulinum toksininin belirli bölgelere enjeksiyonu ile uygulanan ve yaygın olarak kullanılan bir yöntem olduğunu belirtti. Estetik uygulamalarda sıklıkla tercih edilen botoksun, kırışıklıkların giderilmesi ve cilt gençleştirme amacıyla kullanıldığını ifade etti. Dr. Bilgili, “Belli bir yaşın üstünde kişilerde kırışıklıkları önlemesi ve mevcut kırışıklıkları azaltması için botoks yöntemini kullanırız. Botoks, 4 ile 6 ay arasında düzenli olarak yapılmalı ve mutlaka orijinal ürünlerin kullanılarak, klinik ve hastanelerde yapılmalıdır” dedi.

"TERLEME VE DİŞ SIKMAYA KARŞI BOTOKS"

Dr. Bilgili, botoksun estetik dışında da pek çok sağlık problemine çözüm sunduğunu belirtti. Bu sorunlardan biri olan aşırı terleme için botoksun etkili bir tedavi yöntemi olduğunu söyledi. “Terleme botoksu el, ayak ve özellikle koltuk altı terlemelerinde yüz güldüren sonuçlar verir” diye konuşan Dr. Bilgili, bu yöntemle terleme probleminin büyük ölçüde kontrol altına alınabileceğini kaydetti.

Ayrıca, Masseter kaslarının aşırı çalışmasından kaynaklanan diş sıkma ve çene ağrısı sorunlarına karşı da botoksun faydalı olabileceğini belirten Dr. Bilgili, “Masseter Botoks uygulaması ile; Masseter kaslarının fazla çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan diş sıkmalarını da 6-8 ayda bir yapılan botoks uygulaması ile ortadan kaldırabilmekteyiz” dedi.

Dr. Bilgili, botoks uygulamalarının mutlaka deneyimli uzmanlar tarafından ve güvenilir kliniklerde yapılması gerektiğini, bu şekilde hem estetik hem de tıbbi açıdan güvenli ve etkili sonuçlar elde edilebileceğini vurguladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.